Парк занедбаного періоду

«Парк перебуває в занедбаному стані», – так казав під час конкурсу кандидат на посаду директора КПБМР «Білоцерківський міський парк культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка» Володимир Грибовський у 2016 році.  «Підприємство знаходиться в досить тяжкому становищі», – а це оцінка стану підприємства, яку Володимир Грибовський озвучив на депутатській комісії 16 травня 2019 року. Тобто за три роки його керування парком особистодиректор визнає: ситуація не поліпшилася. Виникає запитання: наскільки успішним у такому випадку є менеджер Володимир Грибовський?

Людмила Полях

Поганому танцюристу завадила… погода

На 70 сесії депутати БМР розглядали підсумки фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств за 2018 рік. Звіти семи підприємств не прийняли, вимагаючи, щоб їхні керівники прийшли на депутатські комісії та докладно розповіли про те, як керують підприємствами. Серед них опинилося також  КП БМР «Білоцерківський міський парк культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка». Директора підприємства Володимира Грибовського заслухали на депутатській комісії з питань дотримання прав людини, законності, боротьбі зі злочинністю, оборонної роботи, запобіганню корупції 16 травня цього року.

Пан Грибовський без зайвих вагань заявив депутатам, що підприємство перебуває в тяжкому становищі. «2018 рік був найтяжчим за останні чотири роки. Це відбулося у зв’язку зі складними погодними умовами у минулому сезоні, адже підприємство є сезонним і наш прибуток залежить від погоди. Ми через несприятливі умови не заробили додатково півмільйона гривень», – зауважив директор підприємства.

«Через погодні умови? У цьому ще гірше буде…», – здивовано заявив депутат Сергій Наконечний. Між іншим, за даними Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, середня температура повітря минулорічного літа у Києві на 2,8ºС перевищила кліматичну норму, а загальна кількість опадів за літо склала 95% кліматичної норми. Біла Церква розташована не так далеко від Києва. То як же за нормальної кількості опадів та спекотного літа погода могла завадити парку ім. Т.Шевченка мати ліпший дохід?!

Існують заради власного заробітку

Загалом за тими даними, які озвучив на комісії пан Грибовський, складається враження, що комунальне підприємство існує не для того, аби містянам було де відпочити і розважитися, а заради того, аби директор і ще 13 працівників мали зарплату.

Так, згідно з фінансовим звітом, який розглядали депутати на сесії, парк заробив у 2018 році 2,287 млн грн, а витратив 2,497 млн грн. Тобто завершив рік зі збитком у 210 тис. грн. Водночас зарплата директора становить 16136 грн, головного бухгалтера – 10200 грн, по 7400 грн отримують бухгалтер та касир. У парку працює 4 білетери та 4 прибиральники, які отримують по 4500 грн зарплати. Всього у парку працює 14 осіб. У штаті навіть немає електрика, енергетика, інженера з охорони праці, техніка з експлуатації та ремонту устаткування.  «У вас немає інженера з охорони праці та енергетика? Ви розумієте, що вас треба закрити як підприємство!?» – зауважив депутат Володимир Бабенко.

Атракціони на власний страх і ризик

На запит газети «Тиждень» підприємство відповіло, що перевірка парку фахівцями Головного управління Держпраці у Київській області здійснювалася у 2016 році. Володимир Грибовський, який не має інженерної освіти, запевняє, що парк власними силами перевіряє атракціони та залучає до перевірки вінницьку компанію з виробництва атракціонів «Сармат». Наскільки безпечно користуватися атракціонами за таких обставин, кожен містянин вирішує самотужки.

Наразі у парку працює п’ять атракціонів: «Дзвіночок», «Сонечко», «Карнавал», «Дитяча залізниця» та «Колесо огляду». Володимир Грибовський звернувся до депутатів за фінансовою допомогою на придбання нових атракціонів, вартість яких стартує від 4 млн грн. «А чи було б вигідно, якби парк купив надувні атракціони і сам заробляв на них, а не давав заробляти комусь?», – запитав депутат Сергій Наконечний. На що пан Грибовський відповів, що такі атракціони недовговічні.

Дивно, але чомусь у приватних власників такі атракціони є довговічними та справно працюють ось уже не перший рік. Врешті-решт депутати рекомендували Володимиру Грибовському розробити програму розвитку парку, щоб там було чітко відображено, які кошти треба виділити на атракціони. Тобто за три роки діяльності на посаді директора навіть програми не було розроблено…

Що обіцяв, а що виконав

Тут варто нагадати, а що ж обіцяв пан Грибовський, коли йшов у 2016 році на конкурс на посаду директора парку. Він тоді, презентуючи програму, завбачливо назвав її «суб’єктивно та сирою». Напевно, щоб не було претензій щодо її невиконання. Та все ж таки нагадаємо про обіцянки Грибовського, адже за їхнє невиконання, на нашу думку, мають відповідати не лише президенти, а й рядові керівники комунальних підприємств.

Отже, Володимир Грибовський на конкурсі заявляв, що парк перебуває у занедбаному стані, видовий склад рослин мізерний, покриття доріг в неналежному стані, місцями взагалі відсутнє, атракціони застарілі, частина в неробочому стані. Підприємство, на його думку, має працювати весь рік і приносити прибуток, а не лише в сезон. Шановні білоцерківці, щось в цьому плані змінилося за три роки?

Володимир Грибовський заявляв, що треба зробити кілька зон: для наймолодших білоцерківців, для дорослих, для спорту, фуд-корту, для підзарядки мобільних пристроїв, а також розробити дизайн парку, відмовитися від клумб, натомість зробити газони, туалети в парку, кімнату матері та дитини, розробити сайт парку, де створити розділ для пожертвувань на розвиток парку та залучати гранти для закупівлі атракціонів. А що зроблено? Хіба що з’явилася зона фуд-корту, це ті дерев’яні будиночки з «Будмаркету», в яких поміж іншого продають глінтвейн. А ще з’явилося кафе, де можна покурити кальян… у дитячому парку! А також, як і обіцяв пан Грибовський, у парку зникли клумби, щоправда з газонами якось теж не дуже склалося, бо самосійні бур’яни під деревами не належать до виду газонних трав.

А ще Володимир Грибовський обіцяв на конкурсі, що готовий судитися, аби з парку прибрати кафе, де продають пиво і палять цигарки на літніх майданчиках на очах у дітей. Що, зникли такі кафе з парку за три роки?

Очевидно, що у разі складного становища комунального підприємства добросовісний директор має йти у відставку та дати можливість іншим спробувати власні сили. Та чи зможе Володимир Грибовський, колишній управляючий магазину «Будмаркет», що належить родині міського голови Геннадія Дикого, піти на такий благородний вчинок? І чи визнає мер Геннадій Дикий, який обіцяв громаді прозорі конкурси, що колишні співробітники його підприємств точно не є ефективними менеджерами?