Павло Козирєв: «Цифра» дозволить податківцям працювати ефективніше»

30 жовтня начальник Білоцерківського управління ГУ ДФС у Київській області Павло Козирєв провів брифінг для білоцерківських ЗМІ.

Лада ЗАВІРУХА 

На сьогодні реформування ДФС добігає кінця, а тому є необхідність розповісти про основні зміни, які відбулися на місцях. Так, Білоцерківське управління ГУ ДФС у Київській області здійснює діяльність у м. Біла Церква і 7 районах (Білоцерківському, Володарському, Рокитнянському, Сквирському, Ставищанському, Таращанському та Тетіївському) – це майже весь південь Київської області.

Станом на 1 жовтня 2018 року по управлінню зареєстровано більше 10 тис. юридичних осіб і майже 20 тис. фізичних осіб підприємців. За словами Павла Козирєва, реформування ДФС відбувається у декількох напрямках. По-перше, це стосується структурної реорганізації.

– Зміни, які впроваджуються за постановою КМУ «Про реформування деяких територіальних органів ДФС» від 28 березня 2018 року, добігають кінця. Логіка цієї реформи в тому, щоб розділити діяльність фіскальної служби не за територіальною ознакою, а за функціональним розподілом, – наголосив Павло Козирєв.

По-друге, реформа фіскальної служби йде в напрямку більш широкого запровадження цифрових технологій.

– У ідеалі усе, що стосується справляння податків, повинно відбуватися «в цифрі». Адже той персонал, який за штатним розкладом і структурою територіальних управлінь фіскальної служби передбачений наразі, розрахований саме на те, що бізнес веде комунікацію із ДФС «у цифрі». Це, зі свого боку, дозволяє співробітникам управління працювати ефективніше і обробляти більші обсяги інформації.

І якщо юридичні особи в більшості опанували саме цифровий спосіб спілкування з податковою, то фізичні особи підприємці та пересічні громадяни до цього ще не дійшли. Тому досі залишається значний обсяг паперових носіїв, який потім доводиться переводити «у цифру» податківцям, – сказав Павло Козирєв.

Спростити роботу служби і полегшити життя платникам податків може цифровий сервіс ДФС – «Електронний кабінет платника податків».

– Зокрема, він дозволить людям не стояти у чергах. Використання «електронного кабінету» дає гарантію, що звіт або декларація платника будуть автоматично перевірені. Окрім цього, суб’єкт підприємницької діяльності буде оперативно повідомлений про будь-які зміни в системі оподаткування. Також робота в «електронному кабінеті» передбачає наявність персонального податкового календаря. А ще це можливість відразу отримати достовірну інформацію щодо поточного стану власних податкових справ і доступні відомості про бізнес-партнерів, – зазначив Павло Козирєв.

Надалі він ознайомив журналістів із результатами роботи управління за 9 місяців поточного року. Так, до державного бюджету надійшло завдяки роботі податківців трохи більше 1,1 млрд грн, до місцевих бюджетів, які знаходяться на території обслуговування, – 1,4 млрд грн, плюс єдиного соціального внеску (від юридичних і фізичних осіб) – 1,1 млрд грн.

І насамкінець зустрічі начальник Білоцерківського управління ГУ ДФС у Київській області Павло Козирєв наголосив, що наразі очолюваний ним підрозділ прагне надати більше саме сервісних послуг.