Павло Козирєв: «Фіскальна служба – організація, яка лише стягує податки, їх розмір затверджують міські, селищні та сільські ради»

Протягом останніх тижнів у рамках налагодження більш тісної комунікації між фіскальною службою і місцевими адміністраціями начальник Білоцерківського відділення ГУ ДФС у Київській області Павло Козирєв провів ряд круглих столів із головами найбільших ОТГ і райдержадміністрацій, які входять в зону відповідальності відділення. 10 липня зустріч відбулася і в Білоцерківській міській раді.

Під час зустрічей Павло Козирєв зупинявся на питанні ставок місцевих податків і зборів.

– У нас завершився період податкових повідомлень і рішень щодо землі та нерухомості, я думаю, ви уже всі стикнулися з реакцією людей на ці квитанції, але ми повинні донести до громади, що фіскальна служба – це установа, яка лише друкує квитанції. А розмір плати встановлює рада громади – сільська, селищна, міська. Саме вона і повинна пояснювати громаді, які послуги їй надаються за ці кошти, – акцентував Павло Козирєв.

Також начальник Білоцерківського відділення ГУ ДФС у Київській області зазначав про складнощі непростого періоду реформування фіскальної служби і водночас констатував, що на сьогодні фіскальна служба може успішно виконувати планові завдання і переходити до спілкування з місцевою владою.

– Сьогодні мешканці чекають від тих людей, яких вони обрали, або тих, кого призначив президент, наочних результатів, як мінімум – стабілізація ситуації, як максимум – поліпшення життя. І ключовий елемент цього – розмір місцевого бюджету, і тут важлива щільна співпраця між фіскальною службою, яка адмініструє податки, і місцевою владою. Саме задля цього ми і запросили на зустріч два тижні тому голів найбільших громад, 6 липня проводили круглий стіл із головами РДА, а 10 липня – із профільними заступниками міських голів і ОТГ. Я вважаю, що в нинішніх умовах нам варто шукати здоровий компроміс між можливостями мешканців і потребами міської громади. І водночас не забувати, що із міського бюджету повинні фінансуватися не лише ремонти доріг і тротуарів, а й соціальні програми, – зазначив Павло Козирєв.

А ще неодноразово наголошував на готовності надавати будь-яку посильну допомогу.

– За майже 8 місяців роботи у мене склалося відчуття, що недовикористовується те, що нині фіскальну службу очолює людина, яка розуміє проблеми голів і готова, як і весь колектив Білоцерківського відділення ГУ ДФС, надавати максимальну допомогу.

По-перше, вона полягатиме в адмініструванні податків, по-друге, ми налаштовані допомагати бізнесу шляхом консультування.

Хочу повідомити, що 27 липня на базі ТПП відбудеться зустріч-консультування підприємців щодо новітніх тенденцій в оподаткуванні фізичних і юридичних осіб, – підсумував Павло Козирєв, а також наголосив, що подібні зустрічі стануть у подальшому традиційними.

Додамо лише, що подібні кругли столи, які б об’єднали керівництво ДФС і представників місцевих адміністрацій, протягом останніх років майже не проводили, а тому така ініціатива начальника Білоцерківського відділення ГУ ДФС у Київській області Павла Козирєва є унікальною можливістю подальшої плідної співпраці.