Павло Козирєв: «Працювати потрібно конструктивно і на результат»

7 грудня, у День місцевого самоврядування голова Асоціації малих міст України Павло Козирєв запропонував депутатам міської ради та членам виконавчого комітету новий формат зустрічі, так би мовити, без краваток – спілкування за чашкою кави.

Лада ЗАВІРУХА

На зустрічі мав бути присутній колишній міський голова Києва, президент Асоціації міст України, «батько місцевого самоврядування» (саме так назвав його Павло Козирєв) Олександр Омельченко, якому завадив приїхати стан здоров’я. Проте його відсутність була з лишком компенсована кількістю депутатів не лише міської, а й Київської обласної ради, які відгукнулися на запрошення. В результаті спілкування у форматі вільного мікрофону вийшло жвавим і досить цікавим.
Про що говорити у День місцевого самоврядування, як не про досягнення та, і це прикрий факт, про проблеми, які мають муніципалітети у стосунках із центральною владою і на рівні міста. Першим досвідом роботи та співпраці з міськими депутатами та членами виконкому поділився Павло Козирєв. За його словами, стосунки складалися по-різному, але він завжди вважав депутатів тими, хто володіє правовим імунітетом.
– Це посадовці, яких обрали люди, їм висловила довіру громада, тому саме депутати представляють її інтереси, а значить, міський голова повинен знайти з депутатами точки дотику, не конфліктувати, а працювати спільно на результат, – впевнений Павло Козирєв.
Обговорення теми місцевого самоврядування тривало крізь призму закону про децентралізацію влади. Депутати висловилися щодо його переваг та недоліків, а потім переключилися на обговорення суто міських проблем. Так, йшлося про те, що в місті наразі немає професійної футбольної команди, яка б представляла Білу Церкву хоча б у другій лізі Чемпіонату України. Про плани та можливості їх реалізації розповів Вадим Мандрієвський.
Наталія Бігарі, яка представляє місто у Київській обласній раді, говорила про необхідність попри всі процеси, які відбуваються на центральному рівні, працювати задля задоволення потреб міських громад у якісних послугах, зокрема медичній та освітній.
– Нам потрібно перестати ділити лікарні на ті, що знаходяться у місцевому підпорядкуванні чи в обласному, тому що не можна поділити людей в місті за таким принципом. Давайте пам’ятати, коли вирішуються питання в галузі охорони здоров’я, потрібно керуватися принципом «не нашкодь» і допомагати усім, – наголосила Наталія Бігарі.
Колегу підтримав депутат міської ради Володимир Вовкотруб, який зазначив, що практично усі програми, спрямовані на підтримання здоров’я білоцерківців чи створення умов для молодих спеціалістів медичних працівників, хоч і були затверджені депутатами, але не фінансуються належним чином.
– У пріоритеті сьогодні має бути життя людей, тому основне – забезпечити обладнанням лікарні, уже скільки можна тієї плитки класти, – обурився депутат і додав, що бюджет, на його думку, наразі розбалансований, адже благоустрій забирає левову частку грошей, а це категорично неправильно.
Отже, в результаті усі депутати і члени виконкому зійшлися на думці, що подібні зустрічі потрібні, варто проводити їх регулярно та присвячувати певній проблемі, що дозволятиме мати на виході конкретні напрацювання її вирішення.