Перший цифровий український конгрес: глобалізація «цифри»

27 вересня в Києві, в інноваційному парку UNIT.City відбувся Перший цифровий український конгрес «Цифрова трансформація демократії. Громада в смартфоні», що став найбільшою комунікаційною платформою для малих міст України в розвитку концепції Smart City.
Лада ЗАВІРУХА
Перший цифровий український конгрес відбувся у рамках проєкту «Партисипативна демократія як основа належного управління в нових громадах» за фінансової підтримки американського Фонду Чарльза Стюарта Мотта.
Організатором заходу стала Асоціація малих міст України та її голова Павло Козирєв, участь у ньому взяли понад 140 учасників: міські голови та голови об’єднаних територіальних громад, представники органів місцевого самоврядування, центральних органів державної влади, впливових організацій громадянського суспільства, офісів міжнародних програм технічної допомоги,  експерти та бізнесмени в галузі Smart-технологій.
Особливістю Першого цифрового українського конгресу стали дискусії на наступні теми: цифрова глобалізація та сучасна демократія; розвиток інтелектуального потенціалу громад як основа створення та розвитку цифрової демократії; хмарні ІТ-рішення для міст як безпечне та економічно вигідне управлінське рішення.
Під час обговорення теми «Цифрова трансформація демократії. Громада в смартфоні» із промовою виступив голова Асоціації малих міст України Павло Козирєв. Він зазначив, що цифрова трансформація є наразі вагомим викликом для міських голів, а тому Асоціація вважає своєю місією допомогти громадам впоратися із ним.
– Процес цифрової трансформації демократії є не менш важливим, ніж реформа децентралізації, але розвиватися вона буде набагато швидше, адже «цифра» захоплює усі сфери життя. У результаті цифрова трансформація має перетворити публічні адміністрації у справжні зручні сервіси для мешканців певної громади – і в цілому країни. Саме тому, коли кажуть держава в смартфоні, мають на увазі громада в смартфоні. А тому ми повинні, принаймні на нинішньому етапі, робити усе можливе, щоб наблизити ІТ-технології до міських голів: зробити їх доступними та зрозумілими. І ще дуже важливо, запроваджуючи «цифру», користуватися критерієм доцільності, що допоможе зберегти кошти громади і час, – зазначив Павло Козирєв.
Під час роботи панельної сесії «Платформа електронної демократії в дії» було продемонстровано презентації дієвих та ефективних цифрових інструментів від провідних українських та європейських електронних платформ.
Серед них додаток The Helper – прототип держави у смартфоні, який суттєво спрощує комунікацію між сторонами, дозволяє знайти необхідний сервіс у стислий термін і вирішити проблему дистанційно: The Helper як прототип «Держави у смартфоні». Ukrainian Smart City Expo 2019 – перша цифрова українська виставка, де в цифровому форматі можна подивитися всі проєкти та рішення в сфері Smart City тощо. Усі рішення та проєкти мають на меті поліпшити українські міста і додати комфорту громадянам.
На завершення конгресу відбувся конкурс-розіграш на отримання Сертифікату від компанії Bis-Soft на впровадження сервісів «Консультації з громадськістю».