Поки смажений півень не клюне?

Практично на кожній бюджетній сесії, коли відбувається розподіл коштів перевиконання бюджету, постає питання про необхідність виділення коштів на заходи пожежної безпеки у міських закладах освіти та медицини. Проте воно, на жаль, не набирає чомусь необхідної кількості депутатських голосів. Що дивно, адже йдеться про безпеку містян. Чи у нас, як завжди… поки смажений півень не клюне?

Лада ЗАВІРУХА

От і на пленарному засіданні 70-ї сесії міської ради депутат Юрій Петрик, очільник освітньої галузі міста від імені членів комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій наголосив на необхідності звернути більше уваги на питання пожежної безпеки в закладах освіти, охорони здоров’я та в житловому фонді.

За його словами, впродовж року пожежна інспекція кілька разів перевіряє на виконання приписів заклади освіти. Після кожного її візиту на директора школи накладається стягнення, їх набирається дуже багато. Заковика в тому, що питання виділення коштів на пожежну сигналізацію може бути вирішене лише в сесійній залі, вони лежать за межами компетентності керівників навчальних закладів, а їх на рік штрафують по кілька разів.

– Я з розумінням ставлюся до управління з надзвичайних ситуацій і пожежників, тому що вони не хочуть допустити ситуації, яка склалася при оздоровленні в одному із закладів Одещини. Адже одночасно в закладі освіти перебуває близько тисячі школярів, у садочках – 300-400 дітей, і зрозуміло, що наслідки можуть бути жахливими.

Нині ми щойно розпочали таку роботу, у деяких навчальних закладах почали встановлювати пожежні сигналізації, але хочу нагадати, що ЗОШ №11, «Соняшник», деякі лікарні рішенням суду були призупинені в експлуатації, йде другий рік, а ми ще не встановили пожежну сигналізацію.

Тому під час планування бюджету, перерозподілу коштів на наступній фінансовій сесії я прошу врахувати ці питання, бо це безпека дітей, – наголосив Юрій Петрик.

Так усіма необхідними засобами пожежної безпеки забезпечені на сьогодні БНВК «Казка», ЗОШ №16, у стадії виконання – садочок №35, №5, «Соняшник», школа №11. Решта закладів освіти функціонує без автоматичної пожежної сигналізації.

– За дуже приблизними підрахунками спеціалістів, на усі заходи потрібно не менше ніж 30 млн грн, але я думаю, що насправді ціна набагато більша – мільйонів до 50, щоб закрити усі питання, пов’язані із пожежною безпекою, – зазначив начальник управління освіти і науки.

Нагадаємо, рішення суду про призупинення роботи за відсутності необхідних заходів пожежної безпеки було видано торік по ЗОШ №11 і Центру позашкільної освіти та професійного самовизначення «Соняшник». І такі рішення можуть бути винесені по будь-якому іншому закладу освіти чи медицини в місті, і не лише по них.

Отже, наразі ситуація така, і хвалити Бога, що у місті поки що не траплялося жахливих пожеж у закладах медицини і освіти, проте варто пам’ятати, що безпека – понад усе, і це не просто гасло.


Юрій Петрик, начальник управління освіти і науки міської ради

Усі заходи пожежної безпеки, які виконують директори шкіл: зарядка вогнегасників, відпрацювання евакуації, звільнення шляхів евакуації від сторонніх предметів, дотримання умов зберігання легкозаймистих матеріалів – усе це робиться, але є заходи, які перебувають у компетенції винятково міської ради, і їх потрібно вирішувати.