Президент у Білій Церкві привітав Чорних Запорожців із поверненням

26 січня наше місто відвідав Президент України Петро Порошенко. Глава держави, верховний головнокомандувач Збройних сил України виступив перед громадським активом Київщини, а ще взяв участь в урочистій зустрічі військовослужбовців 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, останній підрозділ якої прибув того дня із зони проведення операції Об’єднаних сил на місце постійної дислокації у Білій Церкві.

Візит президента у місто розпочався у ПК «Росава», де глава держави майже протягом години розповідав про вагомі досягнення України, які мали місце останніми роками. Серед них отримання Томосу – документа про духовну незалежність України – і створення помісної Православної церкви України.

– Це подарунок навіть для тих, хто не кожної неділі ходить до церкви, – зазначив Петро Порошенко і пояснив, чому це так важливо для держави. – Усе тому, що власна церква – елемент державотворення, а останнє – прямий обов’язок президента.

Томос – такий же важливий документ, як і Акт про державну незалежність, який Україна отримала у 1991 році, адже незалежна церква – фундамент духовної незалежності країни.

Також президент говорив про зміцнення української армії. І в цьому білоцерківці, за його словами, можуть переконатися хоча б на прикладі 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, яка вміє давати відсіч агресору.

Йшлося у промові президента про нові стандарти безпеки в державі – подальшу перебудову армії та поліції, про єдність українського народу, здобуту останніми роками, а також про необхідність підвищувати стандарти життя, захищати права і свободи громадян.

– Україна має припинити свою конкурентну перевагу у вигляді дешевої робочої сили, рішучими темпами підвищувати мінімальну і середню заробітну платню, – наголосив Петро Порошенко.

Вагомим досягненням українців президент назвав також захист української мови, і сьогодні в Україні «модно і драйвово говорити саме українською».

– У 2013 році 13% книжок видавалися в Україні українською мовою, решта – російською, а нині 78% книжок видаються українською, – наголосив глава держави.

А ще йшлося про успіхи децентралізації, зростання бюджетів розвитку місцевих громад і особисту відповідальність міських голів за використання бюджетних коштів; про реформу освіти, створення «Нової української школи» та розвиток інклюзивного навчання; про кардинальні зміни в системі підвищення інвестиційної привабливості країни тощо.

Також під час зустрічі присутні отримали можливість поставити запитання главі держави і… зробити селфі із Петром Порошенком.

Надалі глава держави прибув на станцію «Біла Церква», де взяв участь в урочистій зустрічі військовослужбовців 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, яка прибула на місце постійної дислокації.

Після цього верховний головнокомандувач Збройних сил України на чолі колони бійців героїчної білоцерківської бригади пройшов до військової частини. Варто зазначити, що незважаючи на морозну і вологу погоду, білоцерківці, дорослі та діти прийшли того дня, щоб вшанувати героїв, дарували їм квіти та щирі емоції – вдячності, радості та захоплення!

Перед початком зустрічі з військовослужбовцями 72-ї ОМБ Петро Порошенко вшанував пам’ять бійців, які загинули, захищаючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність Української держави.

У своєму виступі верховний головнокомандувач привітав тих бійців, які щойно вийшли із зони бойових дій, із поверненням додому, подякував за ратну службу, ефективне та професійне виконання військового обов’язку. В останньому, за словами президента, він пересвідчився сам, коли особисто знайомився з обстановкою у районі проведення операції Об’єднаних сил.

Також Петро Порошенко нагадав про бойовий шлях 72-ї окремої механізованої бригади за час від початку російської агресії проти України та зазначив, що вона воювала майже на всіх важливих ділянках війни. У 2014 році підрозділи бригади мужньо захищали Маріуполь і Волноваху, брали участь в обороні Донецького аеропорту. У лютому 2015-го героїчно відбивали танкові атаки ворога поблизу Богданівки, у серпні того ж року вели жорстокі бої під Білою Кам’янкою та Новоласпою. У зимові дні 2017 року стали на шляху окупантів під Авдіївкою. Особовий склад бригади більш як півроку так само стійко і впевнено тримав оборонні позиції на «Світлодарській дузі», напрямку, звідки бригада щойно повернулася.

– Саме за стійкість, згуртованість і неймовірну внутрішню силу противник охрестив вас «чорною бригадою», – зауважив глава держави та додав, що військовій частині було присвоєно ім’я Чорних Запорожців – на честь наших славетних пращурів, які як і сучасні військові мужньо боролися з російськими зайдами 100 років тому. – І ваша бойова бригада з честю несе це високе звання, примножуючи славні традиції прийдешніх поколінь – захисників рідної землі, – зазначив президент України.

Глава держави зауважив, що за проявлені мужність і героїзм 342 військовослужбовців бригади нагороджено державними нагородами, двоє отримали високе звання Герой України.

Під час урочистостей Петро Порошенко вручив бійцям нагороди за особисті заслуги у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддані дії та зразкове виконання військового обов’язку.

Додамо лише, що того ж дня президент України побував у Національному військово-медичному клінічному центрі «Головний військовий клінічний госпіталь», де 7 бійців 72-ї окремої механізованої бригади проходять лікування після зіткнення із диверсійно-розвідувальною групою противника, а також ознайомився із ходом будівництва нових інфраструктурних об’єктів Білоцерківського військового гарнізону.