Про «фейкові конкурси» і «відповідальність» мера

У минулому номері газети «Тиждень» ми писали про те, що на пленарному засіданні 73-ї сесії міської ради депутати, повторно розглядаючи заветовані міським головою рішення про звільнення керівників трьох комунальних підприємств, змогли подолати вето і, відповідно, залишити на посадах тих керівників, чия робота виглядає найбільш незадовільною. Ми ще й питанням задалися, а кому ж вигідно? Дещо «прочинила завісу таємниці» інформація, яка була озвучена 2 липня під час засідання постійної комісії з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю, запобігання корупції, етики та регламенту.
Лада ЗАВІРУХА
На порядок денний було винесено декілька питань, серед них: про діяльність «(або бездіяльність)» директора КП БМР «Білоцерківський міський парк культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка» Володимира Грибовського і аналогічне про діяльність «(або бездіяльність)» директора КП БМР «Міськреклама» Дмитра Козачука.
Кворуму не було і комісія не могла у зв’язку із цим прийняти бодай якесь рішення, проте депутат Володимир Бабенко вирішив таки висловити власну позицію.
За його словами, міський голова Геннадій Дикий, попри обіцянки чесних і прозорих призначень на посади заступників і керівників комунальних підприємств проводить «фейкові конкурси», тому що члени конкурсної комісії – представники влади, які працюють на мера.
Тепер частина депутатів хоче змінити практику, коли міський голова практично одноосібно призначає керівників комунальних підприємств. Саме тому був розроблений проект рішення «Про порядок призначення та звільнення з посади керівників комунальних підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності територіальної громади міста».
Одразу зазначимо, що депутати уже розглядали це питання, рішення було прийняте міською радою і заветоване міським головою, але народні обранці не подолали вето. З’ясувався під час засідання постійної комісії і ще один цікавий факт, озвучений тим же Володимиром Бабенком. Напередодні сесії на погоджувальній раді, на якій зазвичай присутні усі голови депутатських фракцій, міський голова пообіцяв, що керівники двох комунальних підприємств, які працюють незадовільно, – Володимир Грибовський і Дмитро Козачук напишуть заяви на звільнення.
– Потім на сесії Геннадій Дикий обіцяв, що до неділі Грибовського не буде, а потім просто поїхав у відпустку – елементарно збрехав, – констатував депутат.
На що Дмитро Козачук відповів, що йому особисто пропозиції звільнитися не надходило. За словами депутата і колишнього міського голови Василя Савчука, наразі існує колізія законів, які визначають порядок призначення керівника комунального підприємства. Перший – це закон про місцеве самоврядування, у якому визначено, що саме міський голова призначає керівників КП, другий – Трудовий кодекс, яким передбачено, що керівника певного підприємства призначає засновник.
– А господар і засновник у місті – міська рада, тобто вона і має робити призначення. Проте нам потрібно знайти компромісний варіант, – впевнений депутат. – Я говорив це на одній із перших сесій міському голові, коли він запевняв, що всі призначення – заступників, начальників відділів, директорів КП – відбуватимуться на конкурсних засадах, що це неправильно. Ми ніяких конкурсів не проводили, просто призначали керівників комунальних підприємств і несли за них відповідальність. І якби у нас керівник комунального підприємства, як Грибовський, не робив би програму розвитку, як йому говорять, то він би працював один місяць, не більше.
Який конкурс може бути? Йдеться про одну команду, ти їх призначив і ти несеш відповідальність за всіх, починаючи з керівників КП, закінчуючи заступниками. Навіщо фейкові конкурси, хай просто мер визнає, що призначає людей, бо вірить їм, наприклад, а потім звільняє, чесно, якщо вони не виправдовують надій, – підсумував депутат.