Професійна освіта отримала нове дихання

22 січня 2020 року в Білоцерківському коледжі сервісу та дизайну відбулося урочисте відкриття Навчально-практичного центру технологій та дизайну.  На відкриття прибули заступник міністра освіти і науки Петро Коржевський, народний депутат, голова підкомітету з питань професійно-технічної та фахової передвищої освіти Ольга Коваль, начальник департаменту освіти і науки КОДА Віра Рогова та інші. Гостям презентувала заклад та новостворений центр директор Коледжу сервісу та дизайну, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, заслужений працівник освіти Алла Степура. 

Людмила ПОЛЯХ

Центр створено з метою здійснення підготовки фахівців швейної галузі, перепідготовки незайнятого населення та підвищення кваліфікації майстрів виробничого навчання за інноваційними освітніми технологіями на сучасному обладнанні, забезпечення регіонального ринку праці робітничими кадрами. Центр надає можливості курсової підготовки на основі модульних освітніх програм, участі в тренінгових заняттях та майстер-класах від відомих кутюр’є. Він створений за рахунок коштів обласного бюджету, наданих для модернізації та оновлення матеріально-технічної бази.

У центрі встановлені універсальні та спеціальні машини, широкоформатний друкувальний пристрій плотер,  професійні прасувальні столи, новітнє обладнання для обробки швейних виробів тощо. Відтак студенти коледжу отримуватимуть практичні навички на сучасному обладнанні та матимуть конкурентну перевагу на ринку праці, адже відразу зможуть приступити до роботи на швейних підприємствах. 

На оснащення такого центру витрачено майже 500 тис. грн. У планах, за словами заступника міністра освіти і науки Петра Коржевського, цього року витратити понад 200 млн грн на створення таких навчально-практичних центрів по всій Україні.

Презентацію коледжу супроводжували не лише інформацією від його директора, а й показом модельних виробів від студенток. Затим відбулося символічне перерізання стрічки перед входом до приміщень центру, де всі запрошені гості могли побачити, як студенти вчаться шити на новому обладнанні, створювати власні шедеври у дизайн-студії та кабінеті конструювання та моделювання одягу, а також ознайомитися з виставкою практичних розробок педагогів, учнів та студентів  коледжу.

У цей день в коледжі для учнів шкіл м. Біла Церква також відбувся молодіжний фестиваль «ПРОФFESTOK» – День відкритих дверей. Школярі взяли участь у різноманітних професійних воркшопах. Такі заходи спрямовані на те, щоб учнівська молодь могла ознайомитися з професіями, яких навчають у коледжі.