«Приборкання норовливої» – прем’єра не за горами

25, 26 і 29 січня відбудеться прем’єрний показ однойменної вистави за п’єсою Вільяма Шекспіра «Приборкання норовливої». Напередодні цієї події у театрі ім. П.Саксаганського відбулася пресконференція, на якій розповіли про причини вибору матеріалу, пошук акторів на ролі головних персонажів. І головне пообіцяли – вистава саксаганців точно не буде схожою на жодну із існуючих редакцій.

Лада ЗАВІРУХА

Творчий процес підготовки до прем’єри триває – активно та продуктивно. А тому в пресконференції попри досить значну кількість зайнятих у виставі акторів взяли участь лише виконавиця головної жіночої ролі (Катарина) Маргарита Овчарова і виконавець ролі Грумйо (слуги Петруччо, головної чоловічої ролі) Валерій Войтов. А також головний режисер театру Денис Фридинський і режисер-постановник Вікторія Шевченко.

Як зазначив Денис Фридинський, вибір п’єси не був випадковим, тому що «Приборкання норовливої» вважають однією із найкращих комедій Вільяма Шекспіра.

– Вона дуже легка і водночас потужна, найголовніше, що автору вдалося до кінця зберегти інтригу, тому п’єса дуже цікава для глядача. Окрім того, у театрі сьогодні є необхідна кількість досить сильних акторів, які спроможні відтворити твір у виставі, – сказав головний режисер.

А от для Вікторії Шевченко, за її словами, комедія «Приборкання норовливої» стала особистим викликом.

– Перший раз, прочитавши п’єсу ще задовго до того, як взагалі з’явилася ідея ставити її, я зрозуміла, що вона мій особистий виклик. Я постійно перебувала із нею в активному діалозі – не погоджувалася з цією історією, думала, ну як так може бути? Пізніше, підійшовши до вивчення комедії як професійний режисер, я зрозуміла, що захоплююся нею, вона моя, я її відчуваю, вона дуже актуальна в наш час.

Отже, я давно думала про постановку цієї п’єси, а тут наші думки співпали: практично одночасно з В’ячеславом Усковим (в.о. директора-художнього керівника театру – прим. ред.) і Денисом Фридинським ми дійшли думки, що така вистава на часі. Вона дуже складна в плані структури, але цікава для кожного режисера, тому що дуже змістовна, містить багато важливих тем, які потребують розкриття. Тут є що грати, є що показати, є над чим подумати. Усі проблеми п’єси хвилюють акторів і мене, впевнена, це буде цікаво і для глядача, – зазначила режисер-постановник.

Вікторія Шевченко також наголосила на тому, що у виставі акцент зроблений на ті моменти, які актуальні для глядача ХХІ століття.

У ролях:

Баптіста – заслужений артист України Віктор Надем’янов

Катарина – Маргарита Овчарова, Альона Фридинська

Б’янка – Світлана Будка, Дарія Замараєва

Петруччо – Владислав Красіков

Грумйо – Валерій Войтов, Максим Цедзінський

Гремйо – заслужений артист України Євген Тодоракін

Гортензіо – Борис Пономаренко

Люченцо – Руслан Таран

Вінченцо – Ігор Болховітін

Траньйо – Владислав Дубінін

Бйонделло – Микола Міревич

Вдова – Людмила Полянська

Пітер – Олег Шиян

Філіп – Артур Дунець

Натанієль – Максим Цедзінський