Рекламна плутанина

Більше півроку у місті розміщений об’єкт зовнішньої реклами, дозвіл на розміщення якого видали на адресу, що не існує.

Лада ЗАВІРУХА

 Досить часто під час різноманітних зустрічей підприємців-рекламників і представників влади звучать з боку перших закиди про те, що, мовляв, у сфері розповсюдження зовнішньої реклами усе вирішується непрозоро, законні права дрібних і середніх підприємців порушують, а дозволи надають за вибірковим принципом.

Черговим і досить прикрим підтвердженням цього стала інформація, озвучена на пленарному засіданні 71-ї сесії міської ради. Так мешканці будинку №125 по бульвару Олександрійський поскаржилися, що з минулого року перед їхніми вікнами з’явився білборд, погодження на розміщення якого ніхто із них не давав.

Як з’ясувалося, ще в листопаді 2018 року дозвіл на встановлення об’єкту зовнішньої реклами ФОП Наталія Лук’яненко за адресою бульвар Олександрійський, 117 дав виконком. Проте білборд з’явився саме біля будинку №125, тому що будинку №117 по бульвару Олександрійський в місті… не існує. І лише через декілька місяців, коли мешканці почали скаржитися, була встановлена невідповідність адреси, на яку давали дозвіл, і фактичного розташування рекламного засобу. Питання розглядала земельна комісія, вона ж ініціювала винесення його на розсуд депутатів.

У квітні 2019 року народні обранці підтримали скасування рішення виконкому про надання дозволу на встановлення об’єкту зовнішньої реклами ФОП Наталія Лук’яненко за адресою бульвар Олександрійський, 117. Білборд мали демонтувати впродовж місяця – а він і досі там, де і був.

Більше того, нещодавно на рекламному засобі з’явилася інформація, що конструкція належить іншій ФОП: у січні 2019 року управління містобудування та архітектури надало другий дозвіл на встановлення об’єкта зовнішньої реклами за тією ж неіснуючою адресою.

Оце так поворот! Усі серіали з їх накрученими сюжетами просто відпочивають – міський голова зображує праведний гнів, головний архітектор міста Сніжана Павлова – розгубленість і готовність усе виправити негайно. На жаль, водночас докорінних і позитивних змін у сфері зовнішньої реклами у місті за три останніх роки так і не відбулося.