Рекламні колізії

Питання розміщення зовнішньої реклами в місті Біла Церква стало предметом гарячого обговорення під час засідання виконавчого комітету міської ради, яке відбулося 9 червня.

Лада ЗАВІРУХА

На розгляд виконкому було винесено одразу тридцять питань, які стосувалися продовження терміну дії дозволів на розміщення об’єктів зовнішньої реклами або надання нових. Обговорення розпочали із запитання члена виконкому Андрія Лентюгова щодо того, в яких випадках дію дозволу продовжують або надають новий, а в яких – ні, та чому так відбувається.

За словами начальника управління містобудування та архітектури Олександра Терещенкова, цьому передує процедура. Мовляв, підприємець повинен звернутися до ЦНАПу із заявою щодо надання дозволу або його продовження (не пізніше, ніж у місячний термін до завершення дії попереднього договору). Ця заява надходить в управління містобудування та архітектури, яке надсилає листи в усі обслуговуючі організації. Останні формують висновки, на підставі яких готується проєкт рішення з резолюцією «надати дозвіл» або «відмовити».

– Іноді рекламні засоби вже розміщені, але змінилися норми ДСТУ, тому виходить, що вони розташовані з порушенням, – пояснив головний архітектор причину відмови у продовженні терміну дії деяких дозволів.

– Я аналізував об’єкти, по яких ми дали дозволи, але там також є порушення – не дотримуються вимоги ДСТУ, про які ви говорите, – сказав у відповідь Андрій Лентюгов. Одну таку конструкцію, якій усі служби начебто надали дозвіл, підприємець назвав уже під час обговорення питання – проєкт рішення був знятий із розгляду.

Саме тому в результаті і виникають пересуди стосовно вибірковості у прийнятті рішень щодо надання дозволів на розміщення об’єктів зовнішньої реклами, коли одним можна те, що не дозволено іншим. Про це вже багато років говорять підприємці, які працюють на рекламному ринку, проте досі – марно.

Тим часом Андрій Лентюгов пропонував для прозорості прийняття рішень створити комісію, залучивши усіх відповідних спеціалістів, вона ухвалюватиме резолюцію щодо кожної конструкції окремо. Також член виконкому зазначив, що багато конструкцій, які наразі мають дозволи та не потребують їх продовження, не відповідають вимогам чинних ДСТУ, проте розміщені без жодних проблем.

Щодо цього відповіді у Олександра Терещенкова не знайшлося, зате він повідомив, що наразі розроблена схема розміщення об’єктів зовнішньої реклами, її залишилося лише обговорити. Для цього потрібно провести круглий стіл, проте через карантин зробити це неможливо. От цікаво, ставки податків і зборів обговорити можливо, а це питання – ні. Чергова вибірковість чи чергова відмазка?

Наголосив Андрій Лентюгов і ще на одній невідповідності, яка має місце, на його думку.

– У законодавстві не прописаний демонтаж рекламних конструкцій, – сказав член виконкому. – У дозволі також не вказаний відповідний пункт рішення міської ради, він прописаний лише у типових правилах розміщення зовнішньої реклами. Проте ви посилаєтеся на закінчення дозволу та надсилаєте вимогу про демонтаж.

Впевнений, підстави, згідно з якими надається дозвіл за умовами чинного законодавства потрібно перерахувати у дозволі та вказати, що є рішення міської ради, у якому йдеться про демонтаж. Наразі цей пункт у дозволі відсутній, лише пункт про демонтаж впродовж трьох днів, саме тому виникають усі колізії… Згідно із нинішнім дозволом, спливло три дні, міська влада має подавати до суду, тому що підприємець не виконав умови, а потім, лише за рішенням суду, демонтувати. В іншому випадку демонтаж незаконний! – резюмував Андрій Лентюгов.