Розкидаємося мільйонами?

10 грудня на засіданні виконкому БМР прийнято рішення, яке, як сказала заступниця мера Інна Новогребельська, дасть «можливість сміливо продовжувати рухатися далі». Йдеться про те, що на недобудовану будівлю на Театральній, 5 для ремонту потрібно виділити ще 76 млн грн!  Міських чиновників навіть не зупиняє той факт, що НАБУ проводить розслідування законності придбання цієї недобудови у 2018 році за 24 млн грн. Це у той час як аналогічну суму можна було заплатити за вже готову до використання будівлю, де раніше знаходився «Укрсоцбанк», і вже цього року відкрити новий ЦНАП. Схоже, міська влада зацікавлена не у тому, щоб надати якісні послуги білоцерківцям, а у тому, щоб «рухатися далі» у відомому лише їй напрямку.

                                                                                                                                                                            Людмила ПОЛЯХ
Отже, на виконкомі затвердили проєктно-кошторисну документацію з проєкту реконструкції нежитлової будівлі по вул. Театральна, 5 загальною кошторисною вартістю  76094,433 тис. грн. Члени виконкому, окрім одного, жодних питань не ставили. На те, що сума явно завищена звернув увагу лише Павло Козирєв. Він запитав у заступниці міського голови Інни Новогребельської,  яка презентувала проєкт рішення, чи за ці 76 млн грн планують робити лише ремонтні роботи, чи й закуповувати обладнання та меблі. З’ясувалося, що лише провести ремонт. «У документах зазначено 76% готовності будівлі. Якщо на ремонт треба ще 76 млн грн, то вийде вартість будівлі 700 дол. за кв. м. Цей баланс, як на мене, завеликий», – сказав Павло Козирєв. Інна Новогребельська, як і мер Геннадій Дикий, запевнила, що з ціною все гаразд. Так, проєкт рішення винесуть на розгляд депутатів БМР. Якщо депутати підтримають таке рішення, то ЦНАП обійдеться в суму понад 100 млн грн!
Приміщення колишнього «Укрсоцбанку», Олександрійський бульвар, 10
Загальна площа з гаражами – 2807 кв. м, площа будівлі – 2182 кв. м. Вартість будівлі – 18,8 млн грн. Готовність будівлі – 100%. Поверхів – 4. Є охоронно-пожежна сигналізація та парковка. Поруч – податкова інспекція та зупинка громадського транспорту. Приміщення на Театральній, 5
Загальна площа приміщення – 4728,5 кв. м. Вартість придбання будівлі – 24 млн грн. Готовність – 76% (ступінь готовності та вартість перевіряє Національне антикорупційне бюро України). Потребує ремонту на суму 76 млн грн. Потребує додаткових коштів на обладнання та меблі (приблизно 13 млн грн). Поруч немає місця для паркування автомашин та зупинки громадського транспорту. 
Історія питання: 
•    30 серпня 2018 року на  55 сесії БМР  депутати прийняли рішення про купівлю у комунальну власність територіальної громади м. Біла Церква об’єкта незавершеного будівництва нежитлової будівлі  за адресою вул. Театральна, 5. Вартість купівлі 24 млн грн. 4 липня 2018 року це приміщення було продане від юридичної особи фізичній особі (можливо, з метою мінімізації оподаткування при подальшому продажу) за ціною 4 437 576 грн. 
•    9 січня 2019 року слідчі НАБУ провели обшуки у приватному помешканні міського голови Геннадія Дикого та у приміщенні міськради щодо придбання будівлі ймовірно за завищеною на майже 20 мільйонів гривень. Триває слідство.
За дивним збігом обставин, міську владу не цікавлять пропозиції з малою вартістю. Так, у 28 березня 2019 року за 14,9 млн грн без ПДВ весь майновий комплекс ВАТ «Росава» було куплено приватною компанією. Сюди входить ПК «Росава», зал боксу на Митрофанова, стадіон за палацом культури, земля під ним та під палацом культури у розмірі 7 га, поліклініка шинників. Депутати просили міського голову взяти участь в аукціоні та викупити майно, але Геннадій Дикий запевнив, що купувати нічого не треба. Це і так, мовляв, комунальна власність. І вирішив довести все це через суд. У підсумку міська влада програла в усіх судових інстанціях, а місто втратило об’єкти соцкультпобуту. 

 

 


Володимир Бабенко,  депутат БМР
Перед тим як голосувати за купівлю приміщення під ЦНАП у травні-червні 2018 року особисто я, мер Геннадій Дикий і тодішній керуючий справами Сергій Постівий прибули в приміщення «Укрсоцбанку» і нам керуюча банком провела екскурсію приміщенням та гаражами поруч. Геннадію Дикому і Сергію Постівому тоді все дуже сподобалася. Чому він змінив рішення, невідомо.  У результаті ми купили приміщення на Театральній, 5. А тепер цією купівлею зацікавилося НАБУ. 25 квітня 2019 року я підготував проєкт рішення і воно було підтримано колегами щодо розгляду питання про придбання у власність міста будівлі «Укрсоцбанку». Це рішення мер не ветував. Воно чинне. Тому ми можемо до нього повернутися. «Альфа-Банк», який є правонаступником «Укрсоцбанку» готовий продати це приміщення вже за 18,8 млн грн. Це 366 дол.  за кв. м. У той час як приміщення на Театральній з ремонтом нам обійдеться в 950 дол. за кв. м!