САП стримує розслідування НАБУ про причетність мера Геннадія Дикого до корупційної схеми?

Білоцерківські активісти більше не можуть миритися із замовчуванням скандальної історії купівлі будівлі під ЦНАП та розслідування НАБУ, яке триває понад два роки. Проблема має стати відомою на всеукраїнському рівні, вважають вони.

Лада ЗАВІРУХА

Депутат міської ради Володимир Бабенко та голова громадської експертної комісії з перевірки діяльності органів виконавчої влади Віктор Левицький провели пресконференцію в інформаційному агентстві «Українські новини», під час якої закликали відповідальні органи завершити роботу щодо розслідування оборудок міського голови.

 

Нагадаємо, 30 серпня 2018 року під час пленарного засідання 55-ї сесії міської ради депутати ухвалили рішення про купівлю у комунальну власність територіальної громади м. Біла Церква об’єкта незавершеного будівництва нежитлової будівлі (76 % готовності, орієнтовною площею 4,4 тис. кв. м) за адресою вул. Театральна, 5.

Вартість недобудови, у якій мав бути розміщений ЦНАП, – 24,3 млн грн. Водночас, і про це стало відомо пізніше, 4 липня 2018 року приміщення по Театральній, 5 було продане від ТОВ «ТРК» «Театральний» двом фізичним особам Наталії Сокирко та Павлу Ходаківському за ціною 4,5 млн грн. За словами депутата Володимира Бабенка, це було зроблено навмисно.

– Якби місто купило будівлю у ТОВ «ТРК» «Театральний», то воно заплатило би ПДВ, а кошти пішли б у міський бюджет. Із 24,3 млн грн – це близько 4 млн грн. А так була застосована схема уникнення від сплати ПДВ і податку з прибутку, адже фізичні особи платять податки в інших розмірах, – наголосив депутат.

І навіть більше того, за ініціативи міського голови документи купівлі-продажу переробляли, адже спочатку вони містили інформацію про ПДВ, а потім вона зникла, проте сума продажу залишилася тією ж.

З часом питанням купівлі приміщення під ЦНАП зацікавилося НАБУ, і 9 січня 2019 року слідчі антикорупційного бюро вперше в історії Білої Церкви за часів незалежності провели обшуки у приватному помешканні міського голови Геннадія Дикого та у приміщенні міської ради. Були вилучені документи по справі та особистий телефон мера.

Цією справою, зазначали спікери, цікавилися і центральні ЗМІ, матеріал був підготовлений, але до ефіру не дійшов.

– Не так давно журналісти проєкту «Схеми» (телеканал «1+1») також зацікавилися справою, взяли інтерв’ю, розпочали власне розслідування, а потім зателефонували і сказали, що керівництво вилучило у них усі матеріали.

Наш міський голова йде на другий термін під прапором політичної сили «За майбутнє» – тепер зрозуміло, чому на каналі «1+1» не вийшов сюжет.

Водночас слідчі НАБУ свою роботу зробили, справу розслідували, передали її до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) для подальшого вручення підозр і притягнення до відповідальності. Але там, на цю прокуратуру в нашій країні якимось чином впливає «політична доцільність», – сказав Володимир Бабенко.

Саме тому активісти акцентують: вирішили зробити все можливе, щоб ситуація набула всеукраїнського розголосу, щоб розслідування довели до логічного завершення.

– Наша остаточна мета – спонукати НАБУ та САП завершити свою роботу, адже ми бачимо, що кошти громади у сумі понад 20 млн грн просто вкрали, використавши злочинну схему та ввівши в оману депутатів міської ради. Ми хочемо, щоб гроші повернули громаді, – наголосив депутат міської ради Володимир Бабенко.

Також спікери заявили про свій намір звернутися до Президента України.

– Ми написали відповідне звернення до президента Володимира Зеленського. Уже 3 місяці збираємо підписи. На даний момент зібрано понад 10 тис. підписів, щоб розібратися з оборудками та “схематозом”, які відбуваються у нас в місті, – резюмував Віктор Левицький.