Скандал навколо ЦНАПу – розслідування активізувалося?

НАБУ продовжує розслідування справи щодо купівлі Білоцерківською міськрадою у 2018 році недобудованого приміщення по вул. Театральна, 5 за ймовірно завищеною ціною. Вже викликали на допит голів депутатських фракцій БМР.

Володимир БОРИСОВ

З початком 2020 року на допити в НАБУ вже викликали голів депутатських фракцій Ігоря Гейла, Сергія Беркута, Андрія Короля. Можливо, активізація розслідування цієї справи пов’язана зі зміною Президента України. Адже міський голова Геннадій Дикий під час виборчої кампанії у 2019 році активно підтримував Петра Порошенка. І якраз весь минулий рік містяни нічого не чули про результати розслідування НАБУ. Тепер будемо сподіватися, що НАБУ успішно завершить розслідування, а Вищий антикорупційний суд України, який розпочав свою роботу у вересні 2019 року, винесе справедливий вердикт у справі купівлі недобудови по вул. Театральна.  

Нагадаємо, у вересні 2018 року Білоцерківська міська рада з подачі мера Геннадія Дикого придбала приміщення  по вул. Театральна, 5 за ціною 23,9 млн грн у приватної особи. Хоча ще у липні 2018 року ТОВ «Т.Р.К. Театральний» продав це приміщення двом фізичним особам Ходаківському П.М. та Сокирко Н.Г. за балансовою вартістю 4,4 млн грн. За оцінкою слідства, міському бюджету Білої Церкви завдано збитків у 19,45 млн грн у ході реалізації вказаної схеми. Детективи Національного антикорупційного бюро України у січні 2019 року провели обшуки в приватному будинку мера Білої Церкви Геннадія Дикого та в приміщенні Білоцерківської міської ради. Були вилучені мобільний телефон iPhone 7, що належав міському голові Геннадію Дикому, ноутбук Lenovo Think Pad і жорсткий диск. Виїмку документів провели і в Сергія Мартинюка, голови профільної депутатської комісії, яка розглядала проєкт рішення перед тим, як його винесли на сесію. 

Незважаючи на розслідування, 10 грудня на засіданні виконкому БМР прийнято рішення, що на ремонт будівлі на Театральній, 5 потрібно виділити ще 76 млн грн! 

Будемо сподіватися, що тепер депутати будуть не настільки довірливими, вони вже заявляють: з рішенням про купівлю недобудови на вул. Театральній їх ввели в оману. «У проєкті рішення було написано, що ми  купуємо об’єкт нерухомого майна з метою «належного та ефективного функціонування виконавчих органів БМР». Жодного слова не було про те, що ми купуємо його під ЦНАП. Нас ввели в  оману стосовно площі приміщення, тому що верхній мансардний поверх, згідно з вимогами ДБН, не може використовуватися під розміщення виконавчих органів місцевого самоврядування. Нас ввели в оману, коли у рішенні записали, що ми придбаємо приміщення у Ходаківського Павла Михайловича та Сокирко Наталі Григорівни вартістю 23,9 млн грн, у тому числі ПДВ 3,9 млн грн. Я думав, що продавці – платники ПДВ і місцевий бюджет отримає майже 4 млн грн. А з’ясувалося, що вони не платники ПДВ. І в жовтні 2018 року ми внесли зміни у рішення, виключивши фразу про ПДВ. Нам народний депутат Хвича Мепарішвілі казав, що в квітні-травні 2019 року буде відкрито ЦНАП. Профільний заступник Геннадій Гнатюк  сказав, що на ремонт треба ще 40-50 млн. Проте у грудні 2019 році з’ясувалося, що треба вже 76 млн грн. Я поспілкувався з представниками «Білоцерківвода» та «Київобленерго» щодо підведення комунікацій до цієї будівлі. Мені сказали, що для цього треба замінити весь трубопровід по вул. Театральна, бо він зношений  і не придатний для обслуговування такого приміщення. А потужностей електроенергії в центрі міста недостатньо, тому потрібно тягти дроти аж від заводу «Сільмаш». А це все мільйони. Тобто 76 млн – це ще не остаточна цифра. Я так розумію, що будівля стає «золотою», – розповів газеті «Тиждень» депутат Володимир Бабенко. Ігор Гейло, депутат БМР

Мене викликали до НАБУ у січні 2020 року. Слідчі запитували мене, чи пройшов проєкт рішення всі законні стадії розгляду питання, чи дотриманий термін оприлюднення рішення, чи був я ознайомлений з оцінкою об’єкта нерухомості, чи були заперечення юридичного управління. Я відповів, що особисто оцінки попередньо не бачив. Отримав документ лише у проєкті рішення, який був розданий  перед початком сесії. Про будь-які заперечення юридичного управління мені не відомо. Я особисто голосував за таке рішення, тому що нас запевнили, що на купівлю витрачаються кошти з державного бюджету, які надійшли у вигляді субвенції, та що таке рішення піде на благо міста, адже там створять Центр надання адміністративних послуг.  


 

Володимир Бабенко, депутат БМР

Я відвідав НАБУ торік з власної ініціативи, після того як відбулася виїмка документів у мера Геннадія Дикого та голови профільної депутатської комісії Сергія Мартинюка. Я тоді задумався, чому так відбувається. Тепер розумію, що Геннадій Дикий нас, депутатів, ввів в оману та «прикрився» колективною відповідальністю. Я вирішив зареєструвати проєкт рішення про придбання під розміщення ЦНАПу будівлі колишнього «Укрсоцбанку», що знаходиться на Олександрійському бульварі. Такі будівлі банку вже придбали міські ради Маріуполя та міста Суми. Планую винести його на розгляд колег-депутатів у лютому 2020 року.