Слава Україні! Маю честь!

 
28 вересня 30 першокласників кадетського класу гімназії №2 – молоде поповнення Білоцерківського військово-гімназійного корпусу – прийняли урочисту обіцянку на вірність служіння Вітчизні та народу України. Захід за традицією відбувся у парку Слави – уже вп’ятнадцяте!
Лада ЗАВІРУХА
10-річні хлопчики та дівчатка урочисто виголошували слова обіцянки, беручи на себе зобов’язання сумлінно виконувати обов’язки кадета, бути чесними, дисциплінованими, оволодівати знаннями, готувати себе до державної та військової служби, примножувати традиції Збройних сил України та українського козацтва. Під час заходу кадети-першачки також за традицією отримали перші погони, а ще привітання, побажання та настанови від директора гімназії та гостей.
– Уже вп’ятнадцяте Білоцерківський військово-гімназійний корпус приймає поповнення. Я вітаю вас, і дуже хочу, щоб ці погони, які ви отримали сьогодні, ніколи не стали тягарем, щоб вони були вашими крилами – допомагали у навчанні та на шляху у вашому становленні громадянами України, – сказав, звертаючись до кадетів, директор гімназії Анатолій Плєшаков.
Привітав кадетів і начальник управління освіти і науки міської ради Юрій Петрик, який наголосив, що публічно дана обіцянка обов’язково має виконуватися, і учні військово-гімназійних класів на радість завжди дотримуються її, про що свідчать їхні успіхи та досягнення.
– Я вважаю, що за такими дітьми наше майбутнє, – зазначив Юрій Петрик.
Своїми спогадами поділився із присутніми кадет, а нині старший лейтенант юстиції Олексій Панов.
– Пам’ятаю, як у 2005 році я так само, як і ви, вперше приймав присягу. Тоді, будучи 10-річним хлопчиком, я не знав, як така подія вплине на моє життя. Усе сприймалося як цікава пригода. Вдруге і востаннє я приймав присягу в 2012 році, на іншому етапі мого життя. І сьогодні я хочу побажати вам одне – ваше ставлення до того, ким ви стали нині, залежить лише від вас і ваших подальших дій. Залишайтеся собою, йдіть до мети, не забувайте, звідки ви, і хто вас виховав, – наголосив Олексій Панов.
Звичайно, у святковий день хочеться говорити лише про приємне, проте і сьогодні, через 15 років, кадетський рух у місті, за словами Анатолія Плєшакова, тримається винятково на ентузіастах – викладачах гімназії, очільнику управління освіти і науки, членах Клубу офіцерів «Честь».
– Підтримка з боку міської влади зводиться лише до утримання з міського бюджету 5 ставок офіцерів-вихователів, які працюють як учителі групи продовженого дня – а отже, також на ентузіазмі. І на таких засадах, не підтриманий з боку влади, кадетський рух існує лише в Білій Церкві – і на Черкащині, і на Хмельниччині, і в Полтаві, і в Кіровограді – звідки приїжджали до нас переймати досвід – нічого не вийшло. Лише у нас, тому що у місті є фанати цієї справи, – зазначив директор Анатолій Плєшаков. – А між тим саме наші вихованці показують себе якнайкраще у військових вишах і на службі, їм ставати у подальшому опорою українського суспільства, вони наша надія.
І немов на підтвердження слів директора, вихованці кадетського класу, вишикувавшись, пройшлися маршем, демонструючи вправність і відмінний вишкіл, навіть незважаючи на досить стислий час – лише місяць – відведений для підготовки.