Співпраця заради життя

4 лютого, у Всесвітній день боротьби проти раку, голова ГС «Нова Біла Церква» зустрівся з медичним персоналом Білоцерківського обласного онкодиспансеру. 
Асоціація малих міст України разом з «Громадською спілкою «Нова Біла Церква» отримала грант  на розроблення Стратегії розвитку міста для Білої Церкви. На презентації розробки стратегії 2032 дійшли висновку, що найбільше мешканців міста хвилює стан справ у системі охорони здоров’я. Чи витрачати 76 млн грн на ремонт будівлі під нову мерію і ЦНАП? Чи витратити 5 млн грн на ремонт приміщення, де має працювати новий ангіограф, що вже два роки запакований і не рятує людських життів. Власне, для того аби зрозуміти, на що першочергово  витрачати кошти, потрібна стратегія. 

Людмила ПОЛЯХ

«Я запропонував Ярославу Федоровичу Колеснику підписати меморандум про співпрацю в рамках роботи над створенням «Стратегії 2032», – зазначив під час зустрічі Павло Козирєв, голова ГС «Нова Біла Церква».  Така співпраця вкрай важлива, адже Біла Церква посідає провідне місце по приросту онкохвороб в Україні. «Торік приріст склав майже 4%. Для порівняння: у Києві – 1,5%, Київська область – 0,6%. Більше 1000 хворих беремо на облік щорічно, майже кожен 30 житель Білої Церкви – онкохворий. За перший місяць цього року приріст хворих на 15% вищий, ніж за цей же період минулого року. Тому нам варто думати, як вийти з цієї ситуації. І тут важливу роль відіграє саме вчасне звернення пацієнтів. Адже ми належимо до тих лікарень, які мають одні з найкращих результатів лікування хворих. Більше 60% хворих ми діагностуємо на І-ІІ стадії захворювання, що гарантує одужання пацієнтам», – повідомив Ярослав Колесник, головний лікар КНП КОР «Білоцерківський обласний онкологічний диспансер».

Під час зустрічі лікарі закладу розповіли про найбільш болючу проблему – відсутність сучасної апаратури для променевої терапії. Упродовж багатьох років керівництво закладу зверталося до обласної влади, до керівництва Міністерства охорони здоров’я, депутатів, місцевої влади щодо необхідності оновлення обладнання. Наразі проблема ще більше загострилася, адже зношене обладнання для опромінення хворих не дозволяє підписати контракт з Національною службою здоров’я України, відтак 10 працівників онкодиспансеру ризикують залишитися без роботи, а тисячі хворих (а до Білої Церкви направляють пацієнтів з усієї області) – без лікування!