«Стою на землі» – нова книга Анатолія Кульчицького

27 січня у приміщенні Київської обласної торгово-промислової палати відбулася презентація книги спогадів Анатолія Кульчицького «Стою на землі», яка присвячена українському поетові, Герою України Борису Олійнику.

Лада ЗАВІРУХА

Під час презентації, яку доречно назвати саме творчим вечором, звучали вірші письменника, пісні, покладені на його віршовані твори, уривки з книги у виконанні Анатолія Кульчицького про життєвий і творчий шлях Бориса Олійника.

За словами автора книги, йому випало велике щастя знати Бориса Ілліча понад 50 років.

– Борис Олійник зайняв у моєму житті вагоме місце своїм унікальним талантом, теплотою душі та хорошим ставленням – не лише до мене, до усіх навколишніх. Одним словом, це унікальна особистість. І я взяв на себе величезну відповідальність, коли вирішив написати книгу спогадів про цього видатного письменника і величну людину, тим більше, що статей, досліджень і книг про нього написано уже дуже багато. Здавалось би про що можна написати? Але я сконцентрував увагу не взагалі на діяльності Бориса Ілліча в межах України чи світу, а саме на Білій Церкві та Білоцерківщині. Адже поет шанував і любив наше місто та часто бував тут, – зазначив Анатолій Кульчицький.

За його словами, навіть погруддя Тараса Шевченка, яке встановлено у місті, з’явилося у нас завдяки Борису Іллічу, адже саме він порадив народному художнику і скульптору Олександру Ковальову подарувати погруддя місту.

Також Анатолій Кульчицький дякував усім, хто долучився до видання його книги, хто допомагав та сприяв її виходу в світ.

«Стою на землі» – назва однієї із збірок Бориса Олійника, за яку він був удостоєний державної премії.