Стратегія 2032. Старт

Яким буде місто у 2032 році, коли відзначатиме своє тисячоліття? Якщо ви знаєте, чого потребує Біла Церква – приєднуйтеся до ініціативи голови Громадської спілки «Нова Біла Церква» Павла Козирєва, адже розробка Стратегії розвитку міста до 2032 уже стартувала.

Лада ЗАВІРУХА

24 січня у холі Білоцерківського міськрайонного центру зайнятості було оголошено про початок роботи над Стратегією 2032.

Під час заходу Павло Козирєв розповів, як це відбуватиметься. За його словами, саме громада має відповісти на запитання, що найбільше її турбує, які проблеми міста потребують вирішення. А тому на першому етапі розробки Стратегії відбуватиметься збір інформації від білоцерківців, які як ніхто знають і відчувають вузькі місця Білої Церкви. Потім ці напрацювання будуть оброблені експертами. Цей етап очолить член наглядової ради ТОВ «Бізнес для розумних міст», засновник Академії публічно-приватного партнерства Ірина Запатріна, спільно із експертами буде розроблена пропозиція. На третьому етапі знову повернеться на розгляд громаді, але уже наприкінці квітня місто отримає проєкт Стратегії 2032, який буде презентований під час форуму «Бізнес для розумних міст».

Голова Громадської спілки «Нова Біла Церква» Павло Козирєв також розповів, як досягти того, щоб розроблена стратегія виконувалася, а не припадала пилом у шафі.

– Єдина стратегія, яка буде підхоплена і виконуватиметься громадою, це та, яка з нею напрацьована, хоча це складно, тому що потребує багато роботи. Але якщо ми всі захочемо стати чемпіонами, то все точно вийде, – зазначив Павло Козирєв.

І відрізнятиметься Стратегія 2032, за словами голови ГС «Нова Біла Церква» в першу чергу конкретикою.

– На етапі підготовки до заходу я чув запитання на кшталт, навіщо нова стратегія, якщо вона уже є? Проте чинна досить складна для сприйняття та розгалужена, але головна проблема в тому, що топ-менеджери виконкому не розуміють, навіщо вона потрібна, як нею користуватися. І це стало відчутно, коли ми обговорювали під час засідання виконкому питання середньострокового планування розвитку міста.

Стратегія 2032 буде відрізнятися конкретикою. Я займався бізнесом і розумію, що він дуже конкретний у вирішенні будь-якої проблеми, і в цьому його успіх. Потім, ставши мером, я привносив у стратегію розвитку громади саме такі конкретні концепти. Вони працювали, а ми мали розвиток, розуміли, кого хвалити за те, що вдалося, і з кого питати, якщо щось не робиться. Отже, головною відмінністю Стратегії 2032 буде націленість на результат, підсумував Павло Козирєв.

Наприкінці заходу після обговорення із присутніми напрямків життєдіяльності Білої Церкви, які мають певні проблеми, були визначені пріоритети Стратегії 2032, а потім шляхом голосування білоцерківці обрали тему для наступного обговорення – розвиток якісної медицини.

Як оцінив першу зустріч голова ГС «Нова Біла Церква» Павло Козирєв, вона вийшла вдалою та досить продуктивною. Про наступні у Громадській спілці обіцяють повідомляти завчасно.

До розробки Стратегії 2032 може приєднатися кожен білоцерківець, для цього потрібно звернутися у ГС «Нова Біла Церква», яка стане комунікативною платформою.

У ГС «Нова Біла Церква» є партнери, а це ГО «Фонд розвитку міст», «Академія публічно-приватного партнерства», ВГО «Асоціація малих міст України» та «Бізнес для розумних міст». Спільно вони підписали меморандум про співробітництво.

БІЛА ЦЕРКВА: АНТИРЕЙТИНГ

Наразі, за словами Павла Козирєва, Біла Церква – справжній античемпіон в багатьох сферах у порівнянні із містами України, які мають тотожні розмір і кількість населення – Івано-Франківськом, Тернополем, Кропивницьким і Луцьком.

До порівняння були запропоновані такі сфери: вартість водопостачання, розмір квартирної плати, тариф на проїзд у громадському транспорті, темпи будівництва.

– На мою думку, відсутність гарячого водопостачання – чудово презентує, у якому стані знаходиться міське господарство, у порівнюваних містах гаряче водопостачання є.

Щодо холодного водопостачання та водовідведення – і ми не говоримо зараз про якість води, то в Білій Церкві тариф становить 26,52 грн за куб, а от, наприклад, у Луцьку – 15,31 грн за куб. Розмір квартирної плати у багатоповерхівках у Білій Церкві – в середньому 5 грн за кв. м, у Луцьку – 3,5 грн за кв. м. 

Вартість проїзду в електротранспорті: у Білій Церкві – 5 грн, у Кропивницькому – 2,5 грн, при цьому муніципальний громадський транспорт в нашому місті не розвивається, автобусний – лише приватний, за 5 останніх років придбали лише один новий тролейбус. При цьому, наприклад, Івано-Франківськ купив 29 нових тролейбусів і 12 автобусів, Луцьк – 30 тролейбусів.

Показовими також є темпи нового будівництва. У Білій Церкві за 2019 рік побудовано 9,4 тис. кв. м, у Тернополі – 63,5 тис. кв. м, Івано-Франківську – 286,3 тис. кв. м. Ось така невтішна статистика, – резюмував Павло Козирєв . 


 

Назар Коваленко, директор стадіону «Трудові резерви», майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики

Я впевнений, правильний розпорядок дня – це також стратегія успіху конкретної людини. Тому стратегія важлива, особливо для міста. Я можу запропонувати амбітний напрямок – розвиток олімпійських видів спорту у Білій Церкві, адже спорт – це обличчя нації. А для білоцерківців загалом – популяризація здорового способу життя. Сьогодні це дуже важливо!

 Ірина Запатріна, член наглядової ради ТОВ «Бізнес для розумних міст», засновниця Академії публічно-приватного партнерства

Коли влада формально виконує завдання написання стратегії, то часто там серед пріоритетів щось «покращити», «поліпшити» тощо, але в реальному житті нічого не відбувається. Стратегія ніби є, але вона живе своїм життям, окремо від міста. І так не має бути! Стратегія має бути конкретною і зрозумілою, в першу чергу для містян. А для влади вона має бути реальним механізмом для реалізації конкретних завдань. Усі міста, які досягли успіху, мали саме такі, дієві стратегії.

Чим вони відрізняються. По-перше, чіткими індикаторами, які люди розуміють і можуть контролювати їхнє виконання; по-друге, механізмами реалізації запланованого, які також є цілком зрозумілими і містянам, і чиновникам; по-третє, у реалізації стратегії мають брати участь усі: при цьому влада робить, а суспільство контролює. У результаті, кожен має розуміти, які зміни відбудуться через певні проміжки часу.

Саме таку стратегію, базуючись на показниках якості життя, які затверджені ООН для всього світу, ми і будемо розробляти.Катерина Проценко, виконавчий директор ВГО «Асоціація малих міст України»

Хочу зазначити, що від кожного містянина залежить, які стратегічні цінності будуть закладені у майбутній стратегії: ті, які спрямовані на особистісний розвиток кожного, чи на забезпечення зростання якості проживання у громаді, екологічна складова тощо.

Я вважаю, що необхідно при розробці та впровадженні стратегічного плану зосередити увагу на впровадження саме інноваційних рішень у вирішення всіх проблем, які виникають в громаді.