Свято миру, свободи й весни

8 травня члени клубів Академії пенсіонерів Благодійного фонду Костянтина Єфименка провели у парку культури та відпочинку ім. Т.Шевченка пісенний фестиваль. Упродовж двох годин, незважаючи на досить похмуру та прохолодну погоду, люди поважного віку тішили слухачів піснями, приуроченими до Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги і Дня матері, який цьогоріч відзначають 12 травня.

Людмила Полях

Ініціювали проведення цього заходу члени клубу «Золота осінь». А взяли участь майже всі клуби Академії пенсіонерів, адже за багато років існування майже у всіх сформувалися вокальні ансамблі. Так, вокальний ансамбль «Золота осінь» однойменного клубу презентував на суд глядачів пісні «Стрілецька могила», «Миротворчий батальйон», «Спасибі вам, мамо», «Катюша». Вокальний ансамбль «Спадщина» клубу «Чарівна мить» виконав «Пісня про Дніпро» та «Калина». Вокальний ансамбль «Любисток» порадував піснею «Ластівонька», а вокальний ансамбль «Лада» виконав «Пісню про АТО».

Звісно ж, який День перемоги без легендарних «Смуглянка» (виконав вокальний ансамбль «Ровесник» клубу «Водограй») та «День перемоги», яку колись виконував Лев Лещенко.  Щоправда,  Володимир Карась, член клубу «Промінь надії» поклав на легендарну музику до пісні про перемогу, написану композитором Давидом Тухмановим, власні вірші. Ось так і вийшла патріотична пісня з приспівом «Слава Україні! Смерть її катам! Слава війську і героям-воякам! Слава предкам, що Вкраїну зберегли. Вічна слава! Вічна слава! Вічна слава!». Також Володимир Карась виконав ще одну авторську пісню «Молитва України-матері».

Ансамбль «Мрія» однойменного клубу майстерно виконав пісню «Мы парни бравые», а вокальний ансамбль «Гармонія» подарував присутнім пісні «Димить туман» та «Сини-соколята».

Сольно виступили членкиня клубу «Серпанок» Тетяна Полторацька з романсом «Виноградная   косточка» та  Олена Осіпова, членкиня клубу …, яка виконала пісню «Ой весно, я тебе кохаю».

Майстерно заспівали дві пісні – «Чебреці» та «Ой розвийся, та й сухий дубе» представники вокального ансамблю «Чорнобривці» клубу «Сузір’я». Вокальний ансамбль «Пролісок» потішив глядачів піснею «Де Рось і Росава», вокальний ансамбль «Горлиця» клубу «Вікторія» виконав пісню «Ой ти, рідна нене», а вокальний ансамбль «Промінь надії» – пісню «Журавка».

І це ще не всі пісні, які прозвучали в цей день на сцені в парку ім. Т.Шевченка. Академісти під час заходу просили ведучу дозволити їм заспівати ще по одній додатковій пісні. А насамкінець заходу всі ансамблі разом виконали пісню «Перемога»: «Перемога свята, Перемога! Свято миру, свободи й весни! Чом тоді мої очі вологі? Бо не всі повернулись з війни! Сплять мільйони загиблих в окопах, Це моєї країни сини. Де була б ти сьогодні, Європа? Де була б ти, якби не вони?»