Син, батько і сміттєва вакханалія

Це просте питання ось уже не перший рік хвилює мешканців Білої Церкви, які дуже часто просто не мають куди викинути не лише відсортоване сміття, а й звичайне. Адже баки часто стоять переповнені. У нашому місті до цього часу немає пунктів збору негабаритного сміття: одягу, старих меблів, старих віконних рам, унітазів, гілок, трави тощо. Все це купами валяється біля баків. Сморід від контейнерів примушує мешканців самостійно перетягувати баки на інший бік вулиці чи до іншого будинку. Так виглядають послуги ПрАТ «КАТП-1028», 40% акцій якого належать Анатолію Дикому, батькові міського голови Білої Церкви Геннадія Дикого. Невже син і батько не можуть вирішити, як навести лад зі сміттям у місті?
                                                                                                                                                                                            Людмила Полях
Майже рік тому газета «Тиждень» писала про проблему вивезення сміття підприємством ПрАТ «КАТП-1028». Жодних змін на краще за рік не сталося. Зверталися щодо переповнених баків до міського голови й депутати Білоцерківської міської ради. Проте й це не допомогло. Монополісту, частина акцій якого належать батьку мера, вочевидь все одно як надавати послуги. А меру, вочевидь так само байдуже, що мешканці мусять дихати смородом від цих баків, переповнених сміттям. Або тижнями переступати негабаритне сміття, яке накопичується біля контейнерів. І якщо ЖЕКи більш-менш вчасно вивозять гілки, меблі, одяг, рами, то від тих контейнерів, які розташовані біля ОСББ, ЖБК та в приватному секторів вивезти його нікому! Чому не можна закласти цю послугу в тариф та вчасно прибирати такий непотріб силами «КАТП-1028» або іншої організації, невідомо.
Нещодавно в мережі Facebook мешканка буд. Лазаретна, 86а виставила пост з фото, де контейнери зі сміттям стоять прямісінько під балконами багатоповерхівки. Це при тому, що згідно з санітарними нормами контейнери не можуть стояти ближче, ніж за 15 м до будинку.
Аналогічна ситуація з забитими баками і невивезеним негабаритним сміттям на Курсовому провулку, 17а. Відколи цей будинок став ОСББ, ЖЕК-1 вже не вивозить негабарит. Тому мешканці довколишніх будинків викидають сміття, переступаючи гілки, мішки, тумби, унітази та інший непотріб. Усі спроби голови ОСББ Людмили Поліщук вирішити проблему з майданчиком завершилися лише тим, що цього року його… огородили. Попри те, що мер і в передвиборчій програмі, і зараз не втомлюється заявляти про всеохоплюючу підтримку ОСББ, на практиці об’єднання співвласників не можуть вирішити навіть проблему із вивезенням негабаритного сміття. На це поскаржився газеті «Тиждень» голова ОСББ за адресою вул. Некрасова, 84 Юрій Мельнічук. «Сміттєві баки вивозять вчасно, але у нас інша проблема: один бак постійно вільний. Не набирається сміття. Ми пропонували «КАТП-1028» оплачувати вивезення не за кількістю зареєстрованих в помешканнях громадян, а за вагою сміття. Хіба не можна обладнати електронними вагами сміттєвози і оплачувати послугу за вагою?», – каже Юрій Мельнічук.
Проте приз за найбільшу «мікросвалку» у місті сміливо виграє Гайок, 237, біля якого знаходиться сміттєвий майданчик. П’ять контейнерів не лише забиті під зав’язку, а ще й обліплені купою сміттєвих мішків, адже мешканцям немає куди більше викинути  сміття. «Сміття вивозять кожен день, приїздять буває навіть вночі. Але в ці баки викидають сміття мешканці 9 будинків! На таку кількість цих контейнерів замало. Майданчик необладнаний, коли дощ йде чи сніг тане, туди не підійти. Негабаритне сміття валяється невивезене із зими! Воно вже позаростало бур’янами!», –розповіла газеті «Тиждень» Тамара Яківна, жителька будинку Гайок, 237.
У 2019 році завершується термін дії договору з «КАТП-1028», який укладений на 5 років. 18 вересня 2019 року відбудеться конкурс з визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території м. Біла Церква. До складу конкурсної комісії входять міські чиновники, начальники ЖЕКів, Держпродветслужба, ДСНС і всього один представник ОСББ! Цей конкурс має показати: чи здатен мер Геннадій Дикий визнати, що підприємство його батька неспроможне надавати якісні послуги зі вчасного вивезення сміття та допустити на ринок інші фірми, або й надалі залишати ситуацію такою, якою вона є.