Тарифні ігри, або Зниження після підвищення?

Не зрозуміло! Зовсім нічого! Ось така перша реакція після рішення виконавчого комітету міської ради від 11 лютого «Про виконання постанови Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2019 р. №1082 «Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів у зв’язку із зміною ціни природного газу» в м. Біла Церква за січень 2020 року».
Міський голова стверджує, що підвищуватися тариф на тепло для населення не буде, але, перефразовуючи сталий вислів: документи – річ вперта.

Лада ЗАВІРУХА

Насамперед це вже друге подібне рішення, яке приймається протягом останнього місяця. Так, рішенням від 3 січня 2020 року «Про виконання постанови Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2019 р. №1082 «Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів у зв’язку із зміною ціни природного газу» в м. Біла Церква» тариф на тепло був зменшений на 7% (пишемо так, тому що якийсь незрозумілий коефіцієнт 0,93 для перерахунку вартості теплової енергії… нічого не говорить пересічному білоцерківцю).
У цьому рішенні враховувався тариф, затверджений постановою НКРЕКП від 10 грудня 2018 року №1738 «Про встановлення тарифів на послугу з централізованого опалення, що надається населенню КП БМР «Білоцерківтепломережа». А саме – 1550 грн/1 Гкал, з урахуванням податку на додану вартість.
У грудневих платіжках білоцерківці дійсно побачили зниження тарифу на тепло у 7% від розміру платежу.
У січні без оголошення громадських зборів, тишком-нишком міська влада подає документи на національний регулятор на підвищення тарифу на тепло. В результаті з’являється постанова НКРЕКП №75 від 14 січня 2020 року, якою тариф з 1550 грн/1 Гкал зростає до 1697 грн/1 Гкал.
З цього приводу був виступ депутата міської ради Андрія Короля на пленарному засіданні 89-ї сесії міської ради, яке відбулося 23 січня. Він зачитав звернення, яке надійшло від білоцерківців у зв’язку з черговим підвищенням вартості гігакалорії. Депутат зазначив, що громадяни звернулися до нього із проханням ініціювати проведення перевірки з метою визначення обґрунтованості тарифів у частині достовірності поданої інформації.
7 лютого народний депутат Микола Бабенко озвучив це питання у Верховній Раді України під час години запитань до Уряду та брифінгу.
А вже 11 лютого виконавчий комітет вдруге голосує за рішення «Про виконання постанови Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2019 р. №1082 «Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів у зв’язку із зміною ціни природного газу» в м. Біла Церква за січень 2020 року».
Ним пропонується, розглянувши зокрема постанову НКРЕКП від 14 січня 2020 року №75 «Про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання КП БМР «Білоцерківтепломережа», яке є виконавцем цієї послуги», знову знизити тариф на тепло на 7%.
Але, нагадаємо, у постанові НКРЕКП від 14 січня 2020 №75 йдеться: «установити КП БМР «Білоцерківтепломережа» тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання на рівні: для потреб населення – 1414,02 грн/1 Гкал (але це без урахування податку на додану вартість), з ПДВ тариф становить майже 1697 грн/1 Гкал!
Тобто тепер ціна складає мінус 7% від тарифу 1697 грн/1 Гкал. Принаймні, таке слідує із документів, розміщених на офіційному сайті міської ради.
Що в сухому залишку. Спочатку мінус 7% від 1550 грн/1 Гкал, потім новий тариф – 1697грн/1 Гкал, і знову мінус 7%, але уже саме від нього. В результаті мешканці отримують не 1441,5 грн/Гкал, а 1578,2 грн/1 Гкал.
Ми намагалися запитати у міського голови, то де ж реальне зниження тарифу на тепло для містян, але отримали у відповідь, що не здатні розібратися із постановами НКРЕКП, а от в платіжках за січень усе буде відображено.
Поки що цих платіжок немає, але остаточну крапку у цьому питанні поставлять лише вони, отже, зачекаємо.