Тарифні маніпуляції зупинено під тиском громади

31 жовтня на засіданні 81-ї сесії міської ради народний депутат України Микола Бабенко звернувся до присутніх у сесійній залі щодо декількох питань: підвищення вартості опалення, яке ініціює КП БМР «Білоцерківтепломережа», та небажання місцевої влади відстоювати в суді інтереси громади у питанні підвищення вартості проїзду у громадському транспорті.

 

Володимир Борисов

Маніпуляції з тарифом на опалення не вдалися
– Сьогодні (31 жовтня – прим. ред.) на вулиці Мережній у КП «Білоцерківтепломережа» проводиться чергова імітація громадських слухань стосовно підвищення вартості опалення у Білій Церкві (до 1736 грн – прим. ред.). Два тижні тому була здійснена спроба провести подібні громадські слухання на околиці міста. Тоді ми з активістами ГО «Біла Церква Разом» не дали цього зробити.
Вчора, за моєю інформацією, прийняли рішення знову «накрутити» працівників КП «Білоцерківтепломережа», що їх низькі заробітні плати залежать не від того, що підприємство безбожно розкрадається, а тому що йому не дають підвищити тариф. Було заплановано, що на ці слухання приїдуть провокатори, щоб влаштувати бійку. Саме тому я не взяв на себе відповідальність і не став запрошувати людей на такі громадські слухання, де на них чекали б безчинства.
Я звертаюся до депутатів: КП «Білоцерківтепломережа» – це комунальна власність. За останні 4 роки підприємство було розкрадене на суму більшу ніж річний бюджет розвитку Білої Церкви. Нам знову кажуть, що треба підвищувати тариф. Це на фоні зниження вартості газу. До грудня минулого року була висока ціна на газ, підприємство тоді зазначало, що продає 670 тис. Гкал тепла населенню за опалювальний сезон. Звісно, тоді ще можна було говорити, що за високої питомої ваги вартості газу у структурі тарифу, є сенс його підвищувати. Але сьогодні вони стверджують, що Біла Церква споживає 370 тис. Гкал на опалювальний сезон. Виникає запитання: це протягом 4 минулих років фальсифікували документи чи цього року? Шановні депутати, забороніть КП «Білоцерківтепломережа» підвищувати тариф, поки ви самі не розберетеся за рахунок чого це робиться і куди зникають гроші, – закликав Микола Бабенко.
Після виступу народного депутата міський голова раптово заявив, що 31 жовтня на громадських слуханнях обговорювали не підвищення тарифу, а лише… затвердження структури чинного тарифу (1550 грн – прим. ред.)!
Так, за два тижні та після активного втручання ГО «Біла Церква Разом» і народного депутата Миколи Бабенка позиція мера та комунального підприємства різко змінилася, і вони вже відмовилися підвищувати вартість опалення.
Міська влада ігнорує необхідність захищати інтереси громади у суді
Також Микола Бабенко наполегливо рекомендував міській владі забезпечити свого представника на судових засіданнях. Як відомо, ТОВ «Транссіті» намагається скасувати рішення сесії міської ради про повернення тарифу на проїзд у розмірі 5 грн через суд.
– Вперше в історії українського самоврядування міська влада відмовляється брати участь у судовому засіданні. Навіть суддя зобов’язав надати представника. Я прошу депутатів вимагати у мера направити представника в суд. Не може бути так, що міська рада приймає рішення і в злочинній змові з зацікавленими особами не приходить на це судове засідання. Тому, Геннадію Анатолійовичу, хоча б формально направте свого представника. Хоча я розумію, що ви боротися за нижчий тариф не будете.
Стосовно тих трьох маршрутів, на які оголошено конкурс, запропонуйте їх ТОВ «Транссіті», бо у нас усі маршрути з великим пасажиропотоком віддані саме цій компанії, а маршрут №25 – підприємству, яке не в змозі його обслуговувати, – зазначив парламентарій.
Також Микола Бабенко звернув увагу присутніх на той факт, що Житомир закуповує нові тролейбуси, Ужгород – нові електробуси, а у Білій Церкві приватний перевізник не дає можливості розвиватися навіть комунальному транспорту. Як відомо, так звана транспортна реформа розпочиналася з того, що у 2016 році кілька маршрутів були віддані КП «Тролейбусне управління». Та вже у 2017 році з 6 маршрутів «Тролейбусному управлінню» віддали лише чотири, у 2018-му – лише один, а у 2019 році і цей останній маршрут (№18) виставлено на конкурс.
Так, КП «Тролейбусне управління» залишилося без автобусних маршрутів і без оновленого складу тролейбусного парку. За 4 роки каденції міська влада спромоглася купити лише 1 новий тролейбус і 4 уживані угорські машини за 3 млн грн, з яких наразі на ходу лише три тролейбуси.