Транспортна реформа: влада «прокатала» білоцерківців

З огляду на те, що відбувається наразі у сфері пасажирських перевезень, можна констатувати – влада за нинішньої каденції навіть не напружиться, щоб вирішити проблеми, які до певної міри сама і створила, займаючи інфантильну позицію.

Лада ЗАВІРУХА

 

Уся ситуація з транспортною реформою наразі нагадує Езопівське – «гора породила мишу». Обіцянки були просто грандіозними, а результат… ну, ви самі знаєте. От і на останньому пленарному засіданні позачергової 97-ї сесії депутати говорили про те, що всупереч чинному законодавству водії автотранспортних засобів не вважають за необхідне перевозити пільговиків безкоштовно.

Як зазначив депутат Геннадій Джегур, до нього та його колег звернулися учасники бойових дій, які змушені були платити в маршрутках, адже їхнє посвідчення УБД не аргумент для водіїв.

– Коли водію демонструють відповідний документ, який надає право на пільговий проїзд, гарантоване державою, а він запитує: «А де ви бачили державу, її вже 30 років немає», – то це прояв сепаратизму та неповаги до наших захисників і тих, хто має законне право на пільгове перевезення. Я вважаю такі речі неприпустимими, – наголосив депутат. Він просив мера дати протокольне доручення, щоб зібрати представників перевізників, пільгових категорій населення, щоб не допустити в подальшому проявів безвідповідальної позиції.

– У нас транспорт працював у спецрежимі. Коли був жорсткий карантин, обмежували кількість пільгових категорій (хоча насправді пільги зовсім скасували – прим. ред.), щоб люди могли доїжджати до роботи, – зазначив міський голова, а ще додав, що наразі транспорт працює в звичному режимі, діють усі державні законодавчі акти, зокрема і щодо пільгового перевезення.

І що тут сказати? Робіть висновки самі…

Після цього депутат Володимир Коробчук зачитав звернення жителів свого округу, які проживають по вул. Івана Кожедуба, Храпачанська, Луки Долинського, Глиняна, Мельника, з проханням відновити рух маршруту №25.

– Уже більше ніж пів року вирішується це питання, але результату немає. Для жителів вул. Глиняна це був єдиний транспортний засіб, на якому можна було дістатися до міста, на вулиці багато підприємств, люди добираються своїм ходом на роботу, – говориться у зверненні.

За словами депутата, можливо, потрібно заохотити перевізника, який візьме на обслуговування цей маршрут, чи запропонувати вигідні умови. Також він просив звернути увагу на інтервали руху маршрутів №17 і №8 – автобуси курсують раз на годину.

– Як пасажирам дотримуватися умов карантину? – запитав Володимир Коробчук.

А ми б поставили запитання інакше: як перевізники дотримуються умов карантину, адже повинні перевозити пасажирів лише на місцях для сидіння. За невиконання цього та інших протиепідемічних заходів мер обіцяв розривати договори. Щось виконується? Ні!

За словами заступника міського голови Олександра Поляруша, конкурс на маршрут №25 оголошували тричі – безрезультатно.

– Мені не зрозуміла така відповідь, чому ніхто не хоче брати маршрут №25, механізмів у конкурсної комісії багато – якщо у перевізника є декілька надприбуткових маршрутів, то він може взяти «нульовий». Це питання, яке має вирішувати міська влада, – обурився депутат Олександр Ореховський.

А депутат Володимир Бабенко наголосив, що на початку транспортної реформи йшлося зокрема про картку білоцерківця і валідацію, проте наразі нічого не зроблено, натомість водії продовжують отримувати «кеш».

Міський голова зазначив, що для цього потрібно створювати комунальний транспорт, робити це складно, бо немає коштів, отже, можливостей. Хоча, на нашу думку, насамперед немає бажання. Що скажете?


Геннадій Джегур, депутат БМР

До мене і колег надходять численні звернення від білоцерківців щодо того, що водії не дотримуються вимог чинного законодавства та відмовляють їм у можливості скористатися пільгою. Ця проблема набула широкого масштабу, тому була озвучена на пленарному засіданні сесії. Я вважаю, що міському голові потрібно особливо звернути увагу на її вирішення, тому що саме він укладає договори із приватними перевізниками, а значить, є гарантом виконання їхніх умов.