Три причини, чому у місті подорожчало тепло

14 січня 2020 року НКРЕКП видала постанову «Про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання КП БМР «Білоцерківтепломережа». І щоб там не говорили в уряді, скільки б не писали ЗМІ про те, що Біла Церква приєдналася до урядових ініціатив щодо зменшення ціни на тепло на 30%, резюме постанови НКРЕКП досить промовисте: вартість опалення для населення за 1 Гкал подорожчала з 1550 до 1696 грн.

Володимир БОРИСОВ

При цьому влада знову зробила вигляд, ніби вона не в курсі. Білоцерківці не почули жодних заяв чи пояснень від міського голови чи його профільного заступника. Та й на офіційних сайтах КП БМР «Білоцерківтепломережа» та міської ради і досі мовчанка.

Саме тому «Тиждень», оскільки офіційну позицію ніхто не поспішає бодай озвучити, вирішив поміркувати над тим, якими можуть бути причини чергового подорожчання тепла у місті.

Перша причина: логічна

Зрозуміло, що зовсім без участі влади у цьому питанні не обійшлося, адже документи щодо економічної доцільності тарифу для НКРЕКП готують саме на КП «Білоцерківтепломережа». Керівник якої, та і його «попередники», як ми всі чудово пам’ятаємо, неодноразово виступали за підвищення тарифу на тепло, що, мовляв, допоможе вижити підприємству. Зауважте, допоможе не ефективний менеджмент, не детальне розслідування причин виникнення багатомільйонного боргу та доведення комунального підприємства до банкрутства, а саме банальне підвищення тарифу! Тобто, свою некомпетентність і нездатність навести лад на власному комунальному підприємстві влада у черговий раз спробує компенсувати за рахунок кишень містян.

Друга причина: політична

Ще не стерлися з пам’яті білоцерківців нещодавні передвиборчі події, коли на президентських виборах 2019 року міський голова (офіційно член «Об’єднання «Самопоміч») відкрито підтримав Петра Порошенка (він йшов на вибори в порядку самовисування, але наразі є членом депутатської фракції «Європейська Солідарність»), чого не мав права робити як посадова особа. Це зі свого боку спричинило масу розмов про те, що мер змінив політичну силу. Саме тому деякі політики та експерти стверджують про те, що тарифна політика міської влади – це така собі гра на колишню владу, спроба «насолити» нинішній та дискредитувати урядові ініціативи щодо зниження вартості теплопостачання.

Третя причина: корупційна

Нагадаємо, народний депутат Микола Бабенко неодноразово зазначав, що КП «Білоцерківтепломережа» – серце білоцерківської корупції, що у Білій Церкві давно сформувалася мафіозна структура, яка живиться з комунального підприємства. Підтвердженням цього є насамперед зацікавленість до діяльності КП з боку НАБУ. Проте протягом минулого року підприємство тричі робило спробу підвищити тариф на послугу з теплопостачання, аж до 1736 грн за 1 Гкал. Тричі ГО «Біла Церква Разом» і Микола Бабенко стримували підвищення і вимагали прозорого вирахування економічно обґрунтованого тарифу.

Останній раз, на сесії міської ради, що відбулася 31 жовтня 2019 року, народний депутат вчергове порушив питання неприпустимості підвищення тарифу і домігся від міського голови прямої обіцянки не робити цього. Але не минуло й двох місяців, як Геннадій Дикий прямо порушив дане слово. Це вкотре доводить безпринципність міської влади, нездатність відповідати за свої вчинки та ставлення до міста та містян винятково як до джерела збагачення. Саме тому логічно припустити, що за нинішньої влади можна навіть і не розраховувати на економічно обґрунтований тариф, адже на тих, кому він вигідний, у місті добра уже ніхто давно не зважає!


Микола Бабенко, народний депутат України

Останніми днями ми разом із усіма білоцерківцями були шоковані платіжками, які отримали містяни за послугу з теплопостачання. Водночас більше місяця тому Уряд і Президент України прийняли рішення про те, що розмір плати за цю послугу має зменшитися на 30% у зв’язку із зниженням ціни на газ. Проте Біла Церква стала чи не єдиним містом в Україні, де вартість послуги лише зросла. Цього разу місцевій владі вдалося чи не вперше, тишком-нишком без відома громади сприяти прийняттю відповідного рішення.

Але я хочу нагадати, що протягом декількох років я особисто і ГО «Біла Церква Разом» постійно боролися за справедливі та обґрунтовані тарифи. Багато разів ми разом із білоцерківцями виходили на акції протесту, збиралися на громадські слухання та обговорення, і кожного разу нам вдавалося відтермінувати підвищення того чи іншого тарифу, а то й зменшити його, як-от тариф на перевезення у міському громадському транспорті.

Саме тому ГО «Біла Церква Разом», яка більше 2 місяців стримувала ріст цін на теплопостачання, вчергове стала на захист білоцерківців. Ми оголосили збір підписів на підтримку нашої ініціативи щодо встановлення обґрунтованого тарифу на тепло. Уже 7 лютого, в п’ятницю, під час години запитань до Уряду я передам ці підписи особисто прем’єр-міністру та президенту України. А також поінформую їх, що у місті, яке знаходиться лише у 70 км від столиці, не виконуються розпорядження, прийняті центральною владою. Я вимагатиму від Уряду та президента відреагувати на ситуацію, яка склалася у Білій Церкві.