«Турбота» про підприємців

27 червня на 73 сесії БМР депутати здійснили акт доброї волі, звернувшись до білоцерківської філії «Київоблгазу», ТОВ «Білоцерківвода», ГУ ДФС у Київській області з проханням «увійти в становище» підприємців та не зважати на те, що у них немає паспорту прив’язки і не відключати їм воду, електроенергію та не позбавляти бізнесменів можливості користуватися касовими апаратами. Фактично, просять порушити чинне законодавство. Адже без паспорту прив’язки у підприємця немає можливості підключити електропостачання, водовідведення та встановити касові апарати. Таке звернення депутати прийняли замість того, щоб затвердити нову комплексну схему розташування тимчасових споруд у місті.
                                                                                                                                                                                             Людмила Полях
Така ситуація виникла тому, що частини МАФІв, встановлених у 2010-2015 роках, немає у комплексній схемі, а відтак у них немає паспорту прив’язки і підприємці не можуть встановити касовий апарат, підключити електроенергію та газопостачання. Або, навпаки, відповідні установи без цього паспорту прив’язки відключають їм воду, електроенергію, газ.
Мер Геннадій Дикий неодноразово зазначав, що у Білій Церкві наведуть порядок з розміщенням кіосків та рекламних конструкцій. Мовляв, багато з них розташовані на тротуарі, підземних комунікаціях чи дуже близько до дороги, а тому заважають як пішоходам, так і водіям. Проте вже минуло 3 роки, а нових схем розташування реклами та МАФів по місту до цього часу немає. Хоча Геннадій Дикий обіцяв розробити нову схему розміщення реклами та кіосків до 1 жовтня 2016 року.
Фірма-розробник схеми розташування кіосків та рекламних конструкцій «КВІРА» презентувала схему 16 березня 2018 року. Підприємці тоді озвучили власні побажання та зауваження. З того часу – тиша. І от замість того, аби розглянути та затвердити нову комплексну схему розташування тимчасових споруд та внести в неї кіоски і видати на них паспорти прив’язки, депутати вирішили просити постачальників комунальних послуг «закрити очі» на відсутність необхідних документів у підприємців.

Олена Кукліс, голова Білоцерківської міської профспілкової організації працівників сфери підприємництва
Комплексна схема розташування МАФів, прийнята у 2010 році, наразі не відповідає чинному законодавству, адже МАФами тепер кіоски не називають, це – тимчасові споруди. Відтак треба приймати нову схему. Нинішній начальник управління містобудування та архітектури Сніжана Павлова сказала нам, що до 21 липня 2019 року нова схема буде презентована, сподіваємося, що в неї потраплять всі кіоски, що працюють. А поки що немає цієї схеми, ми звернулися до депутатів прийняти таке звернення, щоб не відключали підприємців від газу, електроенергії, водопостачання та каналізації. От тепер перевіримо, чи буде діяти це рішення сесії чи ні.