У Білій Церкві будуть виробляти ліки з плазми крові

20 вересня у Білій Церкві відбулося відкриття збудованого з «нуля» заводу-фракціонатора плазми крові, який буде виготовляти життєво необхідні ліки. На відкритті заводу були присутні президент компанії «Біофарма» Костянтин Єфименко, засновник компанії UFuture Василь Хмельницький та засновник і головний виконавчий директор інвестиційного фонду Horizon Capital Олена Кошарна. Саме вони й перерізали символічну червону стрічку, що ознаменувало офіційний початок роботи заводу.
                                                                                                                                                                                             Людмила Полях
Гостям заходу, а серед них були міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька та голова комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування Михайло Радуцький, запропонували екскурсію новим заводом, а також презентували концерт за участю оркестру «НАОНІ», талановитих співачок з Білої Церкви – Вероніки Морської та Олени Луценко, групи «Друга ріка» та інших. Ведучими заходу стали Юрій Горбунов та Катерина Осадча.
Завод розпочав свою роботу на території вітчизняного науково-виробничого комплексу «Біофарма». Це єдиний завод у Східній Європі, який оснащений за новітніми стандартами, що забезпечує високотехнологічне виробництво. Завод зможе переробляти до 1 млн літрів плазми крові. На заводі вироблятимуть: фактор VIII – життєво необхідний препарат для хворих на гемофілію; альбумін – препарат для відновлення та підтримання об’єму циркуляції крові при травмах та операціях, імуноглобуліни – білки крові, що посилюють здатність організму чинити опір хворобам. Відкриття такого заводу в Білій Церкві ставить Україну на один рівень зі США, Австралією та Німеччиною, адже наша держава відтепер виходить на світовий ринок з медичними препаратами, виробництво яких потребує власної науково-дослідницької бази, високої культури виробництва, розвитку інфраструктури донорства за найвищими стандартами.
Упродовж наступних 5 років «Біофарма» зможе збільшити експортний потенціал з 15 до 200 млн дол. Насамперед, виробництво призначене для задоволення потреб вітчизняної медицини, яка отримала змогу зменшити імпорт препаратів крові. Наразі видатки бюджету у цьому сегментів становлять близько 345 млн дол. Здешевлення закупівель за рахунок вітчизняних ліків від «Біофарми» дозволить зекономити близько 100 млн дол.
Наразі «Біофарма» – один з найбільших платників податків у Білій Церкві. Обсяг податків, які надходять до державного та місцевих бюджетів становить 150 млн грн. Нове виробництво зумовить зростання податкових платежів удвічі.
Також нове виробництво дозволить не утилізувати зібрану по Україні плазму крові, а переробляти її на вкрай необхідні для низки категорій хворих ліки. Щороку в Україні утилізується понад 100 тонн плазми, на це витрачається майже 5 млн дол. бюджетних коштів.
Обладнання заводу з фракціонування плазми виготовлене такими світовими лідерами, як Stalmas, Olsa, GEA Westfalia, General Elektric healthcare, Pall, Steriline. У підприємство інвестовано 75 млн дол., зокрема й коштів іноземних інвесторів, а саме фонду Horizon Capital. Основними конкурентами новоствореного заводу на міжнародних ринках стануть компанії з Австрії, ПАР та Китаю.
А напередодні відкриття, 19 вересня, у готелі «Хілтон» відбувся Міжнародний форум з питань компонентів та препаратів крові за участю міжнародних експертів та вітчизняних лікарів, які обговорили важливі аспекти реформування служби крові в Україні та шляхи вирішення існуючих проблем. Окрім трьох пленарних засідань, обговорення відбувалися у більш вузькому колі на 4 секціях: імунні технології в медицині, актуальні питання лікування гемофілії, застосування імунобіологічних препаратів крові в акушерстві та служба крові.