У Білій Церкві запрацював новий завод з фракціонування плазми крові

24 травня голова наглядової ради фармацевтичної компанії Biopharma Костянтин Єфименко провів для всіх охочих екскурсію на єдиному в Східній Європі заводі-фракціонаторі плазми крові. Записатися на екскурсію можна було шляхом інтернет-реєстрації. Охочих було майже 100 осіб, відтак екскурсію проводили у кілька заходів. Після чого усіх присутніх запросили на спілкування за філіжанкою кави, де можна було поставити всі запитання стосовно  нового виробництва ліків з плазми крові людини.

Людмила Полях

Нагадаємо, перший камінь в основу майбутнього підприємства з переробки плазми крові заклали влітку 2015 року. Тоді власники Biopharma зазначили, що новий завод виробничою потужністю 360 тисяч літрів плазми,  збудують за 3-5 років.

Завод-фракціонатор вироблятиме імуноглобулін, альбумін та фактор VIII. Виробництво таких препаратів здійснюватиметься за власною технологією, яка розроблена науковою лабораторією компанії Biopharma та успішно пройшла експертизу спеціалізованого німецького інституту вакцин і біологічних лікарських засобів ім. Пауля Ерліха.

І ось сказано-зроблено. Готовий фракціонатор з новітніми потужностями, які обійшлися акціонерам в 75 млн дол., 24 травня Костянтин Єфименко презентувавбілоцерківцям та гостям нашого міста, які виявили бажання побачити новітнє підприємство.

«Плазма крові буде перевірятися по ферментному та ПЦР-аналізу  на автоматизованому комплексі компанії Roche. Після чого за температури -40 градусів зберігатиметься 6 місяців у карантині. Даліпроводиться повторний аналіз плазми на предмет того, чи інфікована вона. Якщо так, такий матеріал на виробництво ліків не потрапляє», – такими словами розпочав презентацію роботи нового заводу Костянтин Єфименко.

Завод демонстрували по обхідному коридору, який спеціально збудований для того, аби можна було проводити екскурсії для гостей підприємства без потреби перевдягати їх у бахіли та халати. На заводі екскурсанти побачили трансформатори, обладнання для охолодження повітря, очистки води, промивки реакторів, підготовки ін’єкційної води, пари тощо. Також учасники екскурсії побачили саме виробництво, зокрема реактори та сепаратори. Завод вже розпочав випускати продукцію, хоча його офіційне відкриття заплановано на осінь цього року.

Варто зазначити, що білоцерківське підприємство – полоскоче нерви американцям, адже саме вони контролюють 75% ринку переробки плазми крові в світі. У планах Biopharmaпереробляти 1 млн літрів плазми, це 5% світового ринку, тобто майже 40 млрд дол. Перспективні ринки – країни Африки, Індія, Індонезія, В’єтнам, Бангладеш тощо.Наразі світ споживає ліків, які виготовлені з 50 млн літрів плазми крові.

Перший завод Biopharmaзапрацював у Білій Церкві ще в 2013 році, де виробляють ліки у різних формах: ампули, флакони, супозиторії, шприци, каплі, мазі, спреї. Окрім генериків, Biopharma єдина в Україні виробляє пробіотики за власними технологіями. Завод разом з лабораторією обійшовся інвесторам у 45 млн дол. Так дорого тому, що закуповується сучасне іноземне обладнання для виробництва. Саме воно коштує левову частку будівництва заводу. За словами Костянтина Єфименка, ринок пробіотиків становить 1,5 млрдгрн, Biopharma займає частку ринку в розмірі 700 млнгрн, але планують збільшити ще на 120 млн грн.