У місті будуть проведені конкурси щодо реконструкції площ і парку

Під час пленарного засідання 78-ї сесії Білоцерківської міської ради депутати підтримали рішення щодо проведення реконструкції площі ім. Тараса Шевченка із встановленням пам’ятника Кобзарю, Торгової площі та Парку культури і відпочинку ім. Тараса Шевченка.
Лада ЗАВІРУХА
У рішенні про реконструкцію площі ім. Тараса Шевченка із встановленням пам’ятника йдеться про такі заходи, зокрема буде проведений відкритий конкурс на розробку кращого концептуального рішення реконструкції площі з визначенням місця розташування пам’ятника Кобзарю, також розроблено програму, вихідні дані та умови повторного відкритого конкурсу на кращий проєкт. Конкурс триватиме до 20 грудня 2019 року.
Преміальний фонд конкурсу визначено в сумі 140 тис. грн з урахуванням нарахувань та утримань згідно із чинним законодавством. Перша премія встановлена в розмірі 62 тис. 222 грн, друга премія – 46 тис. 667 грн, третя – 31 тис. 111 грн.
Рішенням про реконструкцію Торгової площі також передбачено проведення відкритого конкурсу на кращий ескізний проєкт, знову ж таки до 20 грудня 2019 року; розробку програми, вихідних даних та умов відкритого конкурсу.
Преміальний фонд цього конкурсу визначено в сумі 170 тис. грн з урахуванням нарахувань та утримань згідно із чинним законодавством. Перша премія встановлена в розмірі 64 тис. 150 грн, друга премія – 48 тис. 115 грн, третя – 32 тис. 075 грн. Також передбачені дві заохочувальні премії – по 12 тис. 830 грн кожна.
Щодо проведення реконструкції парку культури та відпочинку ім. Тараса Шевченка також буде оголошено відповідний конкурс на розробку кращого концептуального рішення реконструкції та розроблені умови його проведення.
Конкурс теж проводитиметься до 20 грудня 2019 року.
Преміальний фонд конкурсу визначено в сумі 170 тис. грн з урахуванням нарахувань та утримань згідно з чинним законодавством. Перша премія визначена в розмірі 64 тис. 150 грн, друга премія – 48 тис. 115 грн, третя – 32 тис. 075 грн. Також передбачені дві заохочувальні премії по 12 тис. 830 грн кожна.

Олег Сафонов, білоцерківський архітектор

Як на мене, це величезна дурість – підбивати підсумки одразу трьох конкурсів в один день, та ще й напередодні Нового року. І прийняти рішення щодо конкурсів потрібно буде цього ж року. Коли це встигнути? Чи, як завжди, аби освоїти кошти?
Ми ж спеціально збиралися із головним архітектором у розширеному складі архітекторів міста, розводили ці конкурси у часі, щоб між ними було мінімум два тижні перерви. Щоб можна було виставити проєкти на розсуд білоцерківців, і вони могли висловити пропозиції, адже це робиться для міста, на наступні 50 років мінімум. У четвер (3 жовтня) ми плануємо повторно збиратися із архітекторами, щоб просити депутатів залишити в силі наші пропозиції щодо часу проведення конкурсів.