У місті затверджений план подальшого реформування медичної галузі

9 липня виконавчий комітет затвердив план першочергових заходів щодо реформування галузі охорони здоров’я м. Біла Церква.
Лада ЗАВІРУХА
На сьогодні триває реформування галузі медицини – на черзі вторинна ланка медичної допомоги, а тому рішення було прийнято з метою подальшого визначення перспективи розвитку та удосконалення роботи галузі охорони здоров’я міста.
Отже, план першочергових заходів охоплює одразу декілька напрямків роботи. Відтепер щосереди тимчасова робоча група буде проводити засідання для підготовки проєкту «Концепції розвитку охорони здоров’я в місті Біла Церква».
Також планом пропонується до 12 липня розглянути пропозиції керівників закладів охорони здоров’я щодо обсягу надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги в комунальних некомерційних підприємствах міста, розробити проєкт, оптимальної для потреб громади структури лікарень, системи профілізації стаціонарних відділень і визначити пріоритетні напрямки медичної допомоги. А ще укласти договір з впровадження медичної інформаційної системи «ЕМСІМЕД» з визначенням усього переліку робіт, послуг і товарів, які необхідно придбати в комунальні некомерційні підприємства міста, що надають вторинну амбулаторну і стаціонарну медичну допомогу.
До 19 липня керівники комунальних некомерційних підприємств БМР повинні провести аналіз кадрового забезпечення та підготувати проєкти оновлених штатних розписів для роботи комунальних некомерційних підприємств міста відповідно до нової системи фінансового забезпечення закладів вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги. А також провести інвентаризацію наявного медичного обладнання та визначити потребу в сучасному медичному обладнанні, яке забезпечить надання обов’язкових обстежень і лікування по відділеннях із зазначенням його об’єктивної вартості.
Ще потрібно згідно із планом розробити програми підтримки та порядок надання коштів на покриття витрат комунальних некомерційних підприємств міста, які не відшкодовуються Національною Службою Здоров’я України (спецпалати, соціально незахищені верстви населення тощо).
До 26 липня провести розрахунки платних медичних послуг, які надаються в комунальних некомерційних підприємств міста, та підготувати проєкти регуляторних актів відповідно до прийнятого рішення виконавчого комітету БМР від 25 червня 2019 року.
І насамкінець планом передбачається підготовка проєкту рішення виконкому «Про схвалення проєкту рішення Білоцерківської міської ради «Про затвердження напрямків діяльності комунальних некомерційних підприємств міста».