У новий рік із старими проблемами

Після затвердження міського бюджету-2020 стало остаточно зрозуміло – іноді обіцяного не дочекатися: ні за три, ні навіть за п’ять років. А передвиборній обіцянці міського голови Геннадія Дикого «Безпритульним тваринам – новостворений притулок», напевно, просто немає місця у нових «пріоритетах».

Лада ЗАВІРУХА

Наразі, і на цьому наголошував під час обговорення бюджетного питання депутат БМР Володимир Вовкотруб, документи для будівництва притулку для бродячих собак готові.

Згідно із інформацією, розміщеною у системі звітності розпорядників бюджетних коштів міської ради «ZVIT.PRO», виконані топографо-геодезичні роботи, інженерно-геологічні вишукування, а також проєктно-кошторисні роботи та їх експертиза. Загалом на підготовку на початок 2018 року було витрачено півмільйона гривень. Проте міський голова уже тоді заявляв, що притулок будувати не будуть – немає грошей, та й сам проєкт розрахований лише на 150 собак (а чому не зробили, наприклад, для 650?), не вартий буде витрачених на нього близько 40 млн гривень.

Цьогоріч Геннадій Дикий вчергове «з’їхав» з теми, мовляв дорого, та й взагалі подібні проєкти у інших містах роблять за ґрантові кошти, а Білій Церкві їх поки що не вдається залучити.

Тоді Володимир Вовкотруб зазначив, що уже неодноразово обіцяли спробувати вирішити проблему іншим шляхом – розбити проєкт на черги і втілювати кожного року його частину.

– Мені прикро, що і на 2020 рік не закладено коштів на притулок. Хоча це була передвиборча обіцянка міського голови, ми неодноразово збиралися з волонтерами за круглим столом і спільно з міською владою говорили, що цей притулок потрібен, – сказав депутат міської ради.

Отже, викликає занепокоєння одне цілком логічне судження: і варто було витрачатися на підготовку, якщо розроблений проєкт напевно потребує доопрацювання і нових грошей? Невже півмільйона бюджетних коштів викинуті на вітер разом із передвиборчою обіцянкою? Можливо, декому потрібно бути більш послідовним і проявляти турботу про братів менших не лише від виборів до виборів.