УЧАСНИКИ КРУГЛОГО СТОЛУ ЗАЯВИЛИ ПРО БЕЗДІЯЛЬНІСТЬ МІСЬКОЇ ВЛАДИ

Реформи у місті відверто гальмують, а усе, що робиться, – лише показове. Не можна закрити плиткою усі економічні та соціальні питання – саме така основна думка учасників круглого столу, який відбувся 13 червня у медіа-центрі ТРК «Крокус».

Ініціатором проведення заходу виступила громадська організація «Народна вимога» (голова Ірина Удовена), а питання, які були запропоновані до обговорення, стосувалися актуальних проблем міста. Серед них проблеми перевезення громадян у пасажирському автобусному транспорті, необґрунтованість підвищення тарифів у сфері ЖКГ, зокрема на послуги з утримання будинків і прибудинкових територій ЖЕКів №1, 6, 7. А також екологічна небезпека, яку поглиблює подальше функціонування міського сміттєзвалища, яке давно вичерпало термін експлуатації.

ОБМЕЖЕНІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ​

Про ліквідаторів ІІ категорії, яких міська влада незаконно обмежила у наданих ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» правах на пільговий проїзд розповіла голова ГО «Союз-Чорнобиль України» Тамара Копачевська.

Ці пільговики, за її словами, як і інші, які складають 21 категорію, нині обмежені 2 або 3 пільговими місцями у салонах автобусів у залежності від їхньої величини. А по факту – водії просто не хочуть везти пільговиків, часто посилаючись на те, що вже мають у салоні пасажирів пільгових категорій.

Резюмуючи виступ Тамара Копачевська наголосила, що наразі замість того, щоб домовлятися із перевізниками про компенсації, міська влада домовилася із ними про обмеження прав пільговиків, та ще й про підвищення тарифу.

Долучився до обговорення цього питання і голова ГО «Народний контроль» Костянтин Бугайчук, який також є директором НВК «Інвапром», на якому працюють люди з інвалідністю. Вони теж, до речі, мають забезпечене законом право на пільговий проїзд, проте також не можуть ним скористатися.

– Після постанови КМУ про те, що фінансове забезпечення перевезення пільгових категорій пасажирів забезпечують органи місцевого самоврядування, білоцерківський виконавчий комітет і БМР не створили належної нормативної бази, яка б це регламентувала. Та й взагалі, як може міська влада посилатися на рішення круглих столів? А тому потрібно зобов’язати можновладців забезпечити пільгові перевезення згідно із законом, – наголосив Костянтин Бугайчук.

А от громадські активісти Павло Лаврусь та Ігор Коча стверджували, що ні міська влада, ні перевізники не зацікавлені в тому, щоб обліковувати кількість перевезених пільговиків.

– Усі перевізники ще з 2014 року не подавали в міську раду документи на компенсацію за перевезення пільгових категорій населення. У нас досі немає розуміння, скільки саме пільговиків користуються цією послугою, – зазначив Павло Лаврусь. – Вони домовилися, що так буде краще для всіх: міська влада не витрачає кошти з бюджету на компенсацію, а перевізники не подають до суду, щоб місто йшло їм на поступки. І обліковувати пасажирів не хочуть, тому що це дасть уявлення про їхні реальні прибутки, що буде точно не на руку перевізникам. А це злочинна змова, де на самому верху стоїть міський голова, який підписує усі документи, – підсумував активіст.

ВІДКЛЮЧЕННЯ ГАРЯЧОЇ ВОДИ – ПРОВІДНА РЕФОРМА У СФЕРІ ЖКГ

Цікавим було і обговорення проблеми ціноутворення у сфері ЖКГ.

За словами Костянтина Бугайчук, одна із перших реформ влади – саме у сфері ЖКГ: це створення ОСББ і конкурентних умов на ринку ЖКГ-послуг.

– Проте на сьогодні ЖЕКи були і є, а тарифи і досі формуються на підставі їхньої господарської діяльності – досить неефективної. ОСББ, особливо новостворені, залишилися сам-на-сам із проблемами.

Тарифи можуть бути реальними лише тоді, коли є конкуренція, а нині не створено умов для того, щоб у місті з’явилися інші надавачі послуг, окрім існуючих монополістів. Поки не буде кардинальних змін у підході до надання послуг, нічого не зміниться, і тарифи залишатимуться необґрунтованими, – впевнений Костянтин Бугайчук.

А Ігор Коча взагалі безапеляційно заявив, що головна реформа влади у сфері ЖКГ, на його думку, звелася до відключення гарячої води. Це простіше, ніж думати про енергоефективні технології, утеплювати і заміняти теплотраси, які, до речі, лежать під тією ж плиткою.

Насамкінець зустрічі учасники круглого столу підписали меморандум про співпрацю та домовилися виступити із вимогами щодо обговорюваних питань на черговому пленарному засіданні БМР. Серед підписантів меморандуму – ГО «Народна вимога» (голова Ірина Удовена), ГО «Народний контроль» (голова Костянтин Бугайчук), ГО «Союз-Чорнобиль України» (голова Тамара Копачевська) та ГО «Інваліди-ліквідатори Чорнобиля» (голова Михайло Романиця).


Ірина УДОВЕНА, голова ГО «Народна вимога»

Провести круглий стіл, щоб обговорити проблеми міста – не спонтанне рішення ГО «Народна вимога». Ми обговорювали з іншими громадськими організаціями цю ідею впродовж декількох місяців. Особливо гостро вона постала після економічно необґрунтованих рішень влади про підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті та розміру тарифів на послуги з утримання будинків і прибудинкових територій ЖЕКів №1, 6, 7.

Зазначу, що під час обговорення виникли й інші супутні питання, а тому ми із колегами домовилися про наступні зустрічі у подібному форматі для обговорення проблем і прийняття необхідних рішень.