Україна вперше відзначає День піхоти

Піхота – це єдиний рід військ, який не мав власного свята, хоча на нього випадає найбільше навантаження, особливо під час позиційної війни. Указом президента від 19.04.2019 з метою вшанування мужності та героїзму воїнів механізованих, мотопіхотних, гірсько-штурмових частин і підрозділів Сухопутних військ ЗСУ затверджено День піхоти. У цьому році Україна вперше відзначає професійне свято піхотинців, започатковує сучасні військові традиції у боротьбі за свободу і незалежність України.

Дмитрій ДОНЕЦЬ для «ТИЖДЕНЬ»

Білоцерківська 72-га ОМБ імені Чорних Запорожців з березня 2014 року надійно стоїть на захисті нашої країни. Підрозділи бригади утримували оборону біля міст Маріуполь та Волноваха на Донеччині, боронили Маріупольський та Донецький аеропорти. Прикривали 248-кілометрову прикордонну зону від Амвросіївки до Ізвариного, Свердловська, Червонопартизанська, де мужньо утримували оборону. Звільняли українські території  під Богданівкою, Білою Кам’янкою та Новоласпою, Гранітним.

У складі об’єднаних сил боронили Світлодарську дугу. Завдяки наполегливості та професіоналізму військовослужбовців бригади за стислий термін вдалося створити ефективну оборону та систему вогню. Девіз бригади – Україна, або смерть!

З нагоди створення Дня піхоти 72-га бригада запросила школярів та ліцеїстів відвідати свою альма-матер, та побачити побут військових. Учні оглянули казарми, кімнати відпочинку та сучасну їдальню. Багато дізналися про життя військовослужбовців. Мали змогу не лише побачити зброю та техніку, а й потримати її в руках і посидіти в бронемашині.

На завершення екскурсії біля стели юнаки та дівчата вшанували подвиг бійців хвилиною мовчання. Світла пам’ять героям, які віддали своє життя за Україну. Їхній подвиг вічно житиме в наших серцях. Слава Україні!