Українські бранці повернулися додому

Сьогодні, 7 вересня в Україну повернулися політв’язні та віськовополонені, загальна кількість прибулих 35 осіб. Українців урочисто зустріли в аеропорту «Бориспіль».
Прес-служба президента уже оприлюднила офіційний список українців, які повернулися на батьківщину у рамках взаємного звільнення Україною та РФ утримуваних осіб.
  Так, сьогодні до України прибули політв’язні: Роман Сущенко, Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Станіслав Клих, Микола Карпюк, Олексій Сизонович, Павло Гриб, Едем Бекіров, Євген Панов, Артур Панов.
Крім того, на батьківщину прибули 24 військовополонені:
Роман Мокряк, командир МБАК «Бердянськ»,
Юрій Без’язичний, моторист-електрик,
Андрій Артеменко, старший комендор,
Андрій Ейдер, комендор-сигнальник,
Богдан Головаш, випускник ІВМС,
Денис Гриценко, командир 1-го дивізіону кораблів охорони рейду морського командування,
Василь Сорока, капітан, перебував на борту МБАК «Бердянськ»,
Богдан Небилиця, командир МБАК «Нікополь»,
В’ячеслав Зінченко, комендор-сигнальник,
Сергій Цибізов, комендор-сигнальник,
Сергій Попов, заступник командира дивізіону з електромеханічної частини – начальник електромеханічної служби 1-го дивізіону кораблів охорони рейду морського командування,
Владислав Костишин, випускник ІВМС,
Андрій Оприско, моторист-електрик МБАК «Вишгород»,
Андрій Драч, капітан, перебував на борту МБАК «Нікополь»,
Олег Мельничук, командир рейдового буксира «Яни Капу»,
Михайло Власюк, моторист-електрик,
Віктор Беспальченко, комендор,
Володимир Терещенко, комендор,
Євгеній Семидоцький, марсовий,
Володимир Лісовий, командир 31-го дивізіону суден забезпечення,
Андрій Шевченко, головний старшина дивізіону,
Володимир Варімез, старший радіотелеграфіст НК «Сміла» 31-го дивізіону суден забезпечення,
Сергій Чуліба, командир відділення мотористів НКА «Нова Каховка», 31-го дивізіону суден забезпечення,
Юрій Будзило, командир радіотехнічного взводу управління 21-ї окремої р/т роти морського командування.
Нагадаємо, Кольченка разом з режисером Сенцовим затримали співробітники російських спецслужб в Криму у травні 2014 року за обвинуваченням в організації терактів на півострові. У серпні 2015 року російський суд засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму. Кольченко отримав 10 років колонії.
У 2016 році українців Карпюка і Клиха засудили до 22,5 і 20 років ув’язнення відповідно. За версією російського слідства, вони були членами організації УНА-УНСО і в 1994-1995 роках воювали в складі бандформувань у Чечні. Павло Гриб зник наприкінці серпня 2017 року. Пізніше стало відомо, що українця утримують у СІЗО в Краснодарі. Російські слідчі звинувачували його у підготовці теракту на шкільній лінійці в Сочі. 22 березня 2019 року суд в РФ засудив українця до 6 років колонії за звинуваченням у нібито «пособництві тероризму». ФСБ РФ затримала Балуха в окупованому Криму 8 грудня 2016 року. Він був засуджений до 4 років і 11 місяців за сукупністю двох справ, порушених за нібито зберігання боєприпасів і нібито побиття начальника ІТТ. Кореспондента «Укрінформу» Сущенка було затримано 30 вересня 2016 року у Москві. ФСБ назвала його співробітником української розвідки і звинуватила у шпигунстві. У червні 2018 року Сущенка засудили до 12 років колонії суворого режиму. Артура Панова у серпні 2017 року в РФ засудили до 8 років колонії за нібито планування теракту у Ростові-на-Дону. Євгена Панова російські спецслужби затримали у серпні 2016 року і звинуватили у підготовці диверсій в окупованому Криму. Панова засудили до 8 років колонії суворого режиму. Сизонович у липні 2017 року був засуджений в Росії до 12 років позбавлення волі. Його обвинувачували у підготовці терактів у Ростовській області, незаконному перетині кордону і незаконному володінні вибухівкою. Російські силовики затримали Бекірова у грудні 2018 року на адмінкордоні з окупованим Кримом. Його обвинувачували у зберіганні, розповсюдженні та транспортуванні тротилу і патронів.
25 листопада 2018 року російські військові та силовики поблизу Керченської протоки захопили в полон 24 українських військовослужбовців, які перебували на буксирі «Яни Капу» і катерах «Бердянськ» і «Нікополь», що здійснювали плановий перехід з Одеси до Маріуполя. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ.
Ми вітаємо українців на рідній землі та віримо, що невдовзі всі українські полонені повернуться додому.