В ІП «Біла Церква» невдовзі буде відкрите нове виробництво

Нині на території індустріального парку «Біла Церква» завершується будівництво заводу Plank Electrotechnic, який спеціалізується на виробництві електрофурнітури. Він є першим підприємством, яке уже через декілька місяців почне працювати в межах парку, першим і наразі єдиним в Україні, а також першим серед трьох заводів, які з’являться тут і сформують «пластиковий кластер».

Лада ЗАВІРУХА

Нагадаємо, індустріальний парк «Біла Церква» розвивається з 2016 року. Це потужний інвестиційний проект, мета якого – розвиток сучасного промислового виробництва в Україні.

На цьому наголосив під час візиту на будівництво підприємець і засновник інвестиційної групи UFuture Василь Хмельницький.

– Наше завдання – побудувати на території індустріального парку багато середніх підприємств, таких як Plank Electrotechnic, щоб створити достатньо багато ефективних робочих місць. У нас на виробництвах буде застосовуватися робототехніка, запроваджуватимуться нові технології, зокрема ощадливого виробництва, а тому працівників, принаймні на Plank Electrotechnic буде задіяно близько 100 осіб, проте це також важливо. Якщо на території індустріального парку «Біла Церква» відкриється 10-20 подібних заводів, то буде створена мінімум тисяча робочих місць. Це значить, що бюджет отримуватиме більше коштів, економіка зростатиме, а у нас, виробника, буде споживач – це пов’язані економічні ланцюжки, – зазначив Василь Хмельницький.

Створювати власні підприємства на території індустріального парку вигідно, адже це єдина платформа, яка дозволяє підприємцям отримати всі необхідні сервіси та зосередитися на розвитку своєї компанії.

Так ІП «Біла Церква» пропонує землі промислового призначення зі всією інженерною інфраструктурою для оренди або купівлі, рішення під ключ, а також можливість спільних інвестицій у промислові проекти. Знання місцевої специфіки та значний досвід у девелопменті нерухомості дозволяє команді індустріального парку надати клієнту додаткові консультаційні послуги для організації ефективного виробництва.

Усі надані можливості дозволили першому інвестору побудуватися у рекордні терміни.

– Рік тому ми були на майданчику і заклали на цьому місці перший камінь для будівництва заводу Plank Electrotechnic. Станом на сьогодні можу сказати, що вже через півтора місяці ми відкриємо нове виробництво, яке буде виробляти електрофурнітуру, і завод почне працювати на повну силу, – запевнив Василь Хмельницький. – І вже нині перша тестова продукція, виготовлена на експериментальному майданчику, з’явилася на полицях місцевого «Епіцентру».

Це та продукція, зауважив підприємець, яку Україна наразі не виробляє.

– Ми приходимо у гіпермаркети і бачимо на полицях електрофурнітуру китайського, турецького, польського виробництва, проте усе, що імпортуємо, ми можемо виробляти в Україні. Я впевнений, що це буде дешево і якісно, а це значить, 100-відсотково конкурентно.

Так, у нас буде конкурентна перевага, а отже, я впевнений, що ми будемо успішними, – констатував Василь Хмельницький, а ще розповів про розвиток індустріального парку «Біла Церква» на 2019 рік. – Плани досить потужні, проте ми будемо орієнтуватися на те, як розвивається економіка країни. Якщо вона буде розвиватися швидко, ми будемо швидко будувати. Проте, на жаль, нині іноземний інвестор не поспішає заходити в Україну, боїться ризиків, і ми це розуміємо. Якщо є місцеві, українські підприємці, які мають бізнес і хочуть виробляти продукцію не лише для внутрішнього ринку, а і для експорту, то ми створимо тут умови і майданчик для виробництва.

Якщо ви бізнесмен, і у вас є маленьке виробництво або його прототип, звертайтеся, будемо разом думати, як його розширити, створити умови, щоб ви росли. Будете рости ви – буде рости місто і країна. З маленьких кроків – до перезапуску економіки!

Отже, у 2019 році буде добудований Plank Electrotechnic, далі будуватимуться ще два заводи з виробництва пластмасової продукції, а тому «пластиковий кластер» буде досить швидко розвиватися. Також на території індустріального парку «Біла Церква» має з’явитися суперсучасний елеватор.

Окрім того, з початку 2018 року парк втілює в життя спільний проект текстильного виробництва з компанією «Boy & Girl», ведуться переговори щодо реалізації інших високотехнологічних проектів.

Поряд із можливостями, які відкриваються для інвестора після включення до реєстру промислових парків, ІП «Біла Церква» надає додаткові переваги партнерам. Центральне географічне положення парку забезпечує безпосередню близькість до важливих міжнародних і регіональних автомагістралей, комерційної та соціальної інфраструктури міста, а також до ємного ринку кваліфікованих трудових ресурсів. Наявність інженерних мереж, підтримка центральними органами влади учасників індустріального парку, як мінімум, прискорить й надалі процес проектування і будівництва об’єктів на території парку.

Отже, індустріальний парк розташований у 80 км від столиці України. Близькість до Києва, а також наявність аеродрому, двох залізничних станцій та міжнародної автомагістралі «Санкт-Петербург – Київ – Одеса» створює зручну логістику та дозволяє легко отримати доступ до найбільших ринків країни. Біла Церква володіє недорогими та кваліфікованими трудовими ресурсами: значна частина населення має освіту в галузі промисловості та відповідний досвід роботи. 30 тис. мешканців Білої Церкви працює в сусідніх містах і надали б перевагу роботі саме в рідному місті за належної оплати праці.

У світі тісних ланцюжків поставок і швидкої розробки нових продуктів Україна може стати виробничим і торговельним центром на межі ЄС, Близького Сходу та Азії. Країна зручно розташована в Центральній Європі та має значну сировинну базу, низьку собівартість виробництва, розвинену інфраструктуру, а також конкурентні податкові ставки. В Україні впроваджується амбіційна програма дерегуляції, підвищується прозорість, вводиться електронний документообіг. Конкурси на заміщення державних посад та електронні державні тендери провадяться за активної участі громадськості.

Індустріальний парк «Біла Церква» – це оптимальне рішення для організації рентабельної та захищеної бізнес-моделі для виробників.