Вартість опалення у Білій Церкві зменшиться

Напередодні новорічних свят прем'єр-міністр України Олексій Гончарук назвав 20 міст, в яких буде переглянуто тарифи на тепло. Серед них і Біла Церква. Щоправда, ані КП БМР «Білоцерківтепломережа», ані міська влада з цього приводу нічого містянам до свята не повідомили. Лише 3 січня відбулося засідання виконкому, на якому затвердили знижки на опалення.

Людмила ПОЛЯХ

Отже, у квитанціях за грудень вартість опалення для 1-кімнатної квартири подешевшає на 50 грн, для 2-кімнатної квартири – на 87 грн, для 3-кімнатної квартири – на 98 грн.  

Керівник КП БМР «Білоцерківтепломережа» Владислав Безукладніков на засіданні виконкому зазначив, що ці знижки призведуть ще до 5 млн грн збитків. Загалом за 2019 рік без врахування грудня підприємство наростило збитки на 51 млн грн. 

Як відомо, 24 грудня 2019 року Кабінетом міністрів України була прийнята постанова №1082 «Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів у зв’язку із зміною ціни природного газу». Постанова надає можливість теплопостачальним організаціям здійснювати перерахунок розміру плати для споживачів теплової енергії та комунальних послуг у зв’язку із зниженням для них ціни природного газу протягом опалювального періоду 2019/20 рр., починаючи із нарахувань за грудень 2019 року.

За словами прем'єра, сума в платіжках буде меншою на майже 30% у Луцьку, Дніпрі, Маріуполі, Житомирі, Кривому Розі, Білій Церкві, Бучі, Обухові, Херсоні, Кропивницькому, Черкасах, Сєвєродонецьку, Полтаві, Рівному, Сумах, Тернополі, Харкові, Чернівцях, Чернігові та Києві. «Мешканці цих міст зможуть заощадити майже третину від суми в старих платіжках. Проте ще не всюди місцева влада переглянула тарифи. Закликаю очільника кожного міста оперативно здійснити все необхідне – ціна на тепло для людей має знизитися вже з першого місяця 2020-го року!», – заявив Олексій Гончарук. 

Ще раніше, під час зустрічі Ради регіонів, прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що  «платіжки» за теплову енергію за рахунок їх коригування відповідно до ринкової ціни на газ у грудні може бути знижено на 300-400 гривень.

Як бачимо, про 300-400 грн знижки на вартість опалення у Білій Церкві не йдеться. Наразі вартість опалення у нашому місті становить 1550, 83 грн за 1 Гкал.