«Від новачка до олімпійця»

21 червня у парку «Олександрія» відбувся легкоатлетичний пробіг «Від новачка до олімпійця». Спортивний захід цікавий тим, що участь у ньому поряд із юними спортсменами Білоцерківщини взяли учасники олімпійських ігор – легкоатлети Іван Лосєв, Інна Кашина, Сергій Будза, Назар Коваленко.
Лада ЗАВІРУХА
Організатори змагань – Асоціація професійних видів спорту Білої Церкви, ГО «Біла Церква Разом», ГО «Run Up Nation» і Федерація спортивних видів боротьби – ставили за мету не просто популяризувати і розвивати спорт у місті, особливо серед молоді, а пропагувати здоровий спосіб життя.
– Це дуже здорова ініціатива, – зазначив голова ГО «Біла Церква Разом» Микола Бабенко, – адже для нас важливо, щоб діти розуміли: ким би вони не стали у майбутньому, яку б професію не обрали – головне, вони повинні бути здоровими.
І такі заходи, коли багато дітей різного віку, їхні тренери та батьки приходять, щоб провести час на природі в оточенні однодумців, дуже потрібні. І не лише дітям, а і нам, дорослим, адже однією із цілей такого легкоатлетичного пробігу є зокрема зміцнення зв’язків між спортивними федераціями міста, – наголосив Микола Бабенко.
Змагання вийшли досить масштабними, як для спекотного червневого ранку. Участь у них на дистанціях 300, 500 і 1000 метрів взяли близько 500 юних спортсменів – хлопців і дівчат 2000-2011 років народження. Наймолодшому учаснику лише 4 роки.
Олімпійців Білоцерківщини представляли на заході легкоатлет, майстер спорту України міжнародного класу, учасник ХХХ Олімпійських ігор 2012 року в Лондоні, багаторазовий призер Кубків Європи та світу, призер Всесвітньої універсіади 2013 року, 7-кратний чемпіон України Іван Лосєв, його дружина – майстер спорту України міжнародного класу, учасниця ХХХІ Олімпійських ігор 2016 року в Ріо-де-Жанейро, переможниця Всесвітньої універсіади 2017 року, учасниця Кубків Європи та чемпіонату світу, один із лідерів світового рейтингу у спортивній ходьбі на 20 км Інна Кашина. А ще учасник трьох Олімпійських ігор – ХХІХ 2008 року в Пекіні, ХХХ 2012 року в Лондоні та ХХХІ 2016 року в Ріо-де-Жанейро, багаторазовий призер і чемпіон командних Кубків світу і Європи зі спортивної ходьби на 50 км, чемпіон України зі спортивної ходьби на 50 км, учасник і призер чемпіонатів України та міжнародних змагань, один із найтитулованіших спортсменів збірної команди України зі спортивної ходьби на 50 км Сергій Будза. Одним із організаторів заходу став майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики, учасник двох Олімпійських ігор, голова ГО «Run Up Nation» Назар Коваленко, інші спортсмени міста, зокрема учасник юнацьких олімпійських ігор 2014 року в Нанкіні, бронзовий призер чемпіонату Європи з важкої атлетики, багаторазовий призер і чемпіон чемпіонатів України з важкої атлетики, майстер спорту України Євгеній Фесак.
Зазначимо також, що легкоатлетичний пробіг «Від новачка до олімпійця» був щедрим на нагороди, подарунки, солодощі та чудовий настрій. Отже, хороше починання отримало блискучий початок, а тому варто сподіватися на не менш масштабне продовження! Ми зі свого боку вітаємо всіх переможців і бажаємо тим, хто сьогодні не зійшов на п’єдестал пошани, не здаватися!
 

Микола Бабенко, голова ГО «Біла Церква Разом»

З раннього дитинства я займався спортом, роблю це із задоволенням і сьогодні. На мою думку, той, хто уміє досягти успіху у спорті, здатен робити це і в інших сферах життя. Спорт дисциплінує, вчить правильно розставляти пріоритети та цілеспрямовано, крок за кроком, рухатися до мети. А секрет успіху досить простий – наполеглива праця на результат і вміння сконцентруватися на перемозі у необхідний момент.


 

Назар Коваленко

Напевно, я не буду оригінальним, якщо скажу, що ніякого особливого секрету успіху немає. Є щоденна наполеглива робота, кропітка, у прямому сенсі, до сьомого поту. Є уміння розбити шлях до досягнення мети на етапи і бажання досягати успіху на кожному із них, а головне – вірити у себе, своє майбутнє і свою мету.

 

 

Євгеній Фесак

Я думаю, що жодних особливих секретів немає, є наука – біомеханіка, біохімія, яка дає знання про те, як взаємодіяти із штангою і робити це правильно. А тренер, звісно, допомагає, підказує, наставляє, це людина, з якою потрібно постійно перебувати у стані відкритого діалогу. Також важливо мати глибоке розуміння усіх процесів. От тоді можливо досягти успіху.