Відбулося засідання виконкому. Секретне?

25 березня у Білій Церкві відбулося засідання виконавчого комітету Білоцерківської міської ради. Судячи з усього – суперсекретне, адже на офіційному сайті БМР так і не з’явилося повідомлення про його проведення, як не було і онлайн-трансляції.

Лада ЗАВІРУХА

Попри обіцянки журналістам про відкритість влади і прохання від неї, мовляв, не потрібно приходити, доступ до інформації буде в онлайн-режимі, виконком провели за закритими дверима. Ми розуміємо – карантин! Але сьогодні навіть центральна влада проводить онлайн-трансляції своїх засідань, щоб не провокувати паніку та не породжувати зайвих домислів.

А в місті Біла Церква в умовах карантину ймовірно штучно створюються умови для монополії на новини? Чи, можливо, щось дійсно ми не повинні були почути?

Із запитанням, які ж такі «секретні» питання обговорювалися на засіданні виконавчого комітету, «Тиждень» звернувся до члена виконкому, голови ГС «Нова Біла Церква» Павла Козирєва.

За його словами, цілком нелогічно, що засідання виконкому проводилося у закритому режимі, адже «секретних» питань не було.

– М’яко кажучи, дуже «дивна» інформаційна політика міської влади. Сьогодні навпаки потрібно, щоб люди мали більше інформації про те, що відбувається в місті – а у нас навіть не йдеться про те, щоб створити «гарячу лінію» для білоцерківців, – зазначив Павло Козирєв. – І це дуже неправильно. А тим часом на виконкомі розглядали правильні питання, наприклад, щодо того, щоб виділити кошти із резервного фонду на стабілізацію ситуації в місті щодо захворювання на коронавірус, але є нюанси – не передбачені надбавки за роботу лікарям. І це неправильно. Як і те, що оперативний штаб очолює не міський голова, а його заступник.

Ключове питання, яке обговорювалося години півтори, – доля МАФів, які сьогодні торгують продуктами харчування. За словами міського голови, їх близько 800 по місту, більшість хочуть закрити, залишити тільки ті, що торгують продукцією власного виробництва.

Як на мене, МАФи повинні продовжити роботу, тому що вони часто розташовані ближче до покупця, ніж супермаркети. І якщо ми маємо на меті, щоб люди менше пересувалися по місту, то МАФи мають залишитися, щоб не створювати великих черг біля супермаркетів. Подивіться сьогодні у соцмережах майже кожного дня користувачі викладають фото про черги біля «АТБ» чи «Велмарту», то будуть ще більші.

Піднімали також питання про те, щоб дозволити торгівлю насінням, навіть Кабмін це дозволив, а у Білій Церкві не можна, виходить? Я не розумію, чому так.

Отже, ми домовилися на завтра об’їхати МАФи по місту, подивитися умови роботи тощо, щоб все-таки переконати міського голову не закривати їх, не концентрувати людей лише на супермаркети та дати можливість працювати малим і середнім підприємцям, що дуже важливо у нинішніх умовах.

І насамкінець те, що найбільше лякає та непокоїть, – жодної інформації про поточний стан і забезпечення лікарень. На мою думку, сьогодні це саме те питання, яке потрібно тримати на контролі щогодинно, – наголосив Павло Козирєв.