В’ячеслав Усков повернувся в театр

«Повернення Ускова – це торжество справедливості», «Ура! Я нарешті піду в театр», «Правда перемогла!», «Справедливість є!» Такими були коментарі левової частки користувачів Фейсбуку, які відреагували на новину про повернення В’ячеслава Ускова у театр ім. П.Саксаганського.
Лада ЗАВІРУХА
І цьому передувало чимало випробувань на стійкість. Так колектив театру витримав багатомісячні затримки зарплати, пережив чисельні перевірки, фальсифікацію результатів конкурсного добору на посаду генерального директора театру. Колектив закладу, захищаючи власні права неодноразово звертався до представників різноманітних державних органів, брав участь в акціях протесту і навіть вдавався до крайніх заходів – голодування.
І весь цей час поруч із колективом були його вдячні глядачі. Мабуть, їхню підтримку саксаганці відчували щохвилини! Значну роботу для досягнення результату провела група депутатів Київської обласної ради. А нам приємно констатувати той факт, що значний внесок у повернення до театру В’ячеслава Ускова відіграли і зусилля колективу «Тиждень», адже  торік, коли Київська обласна рада зволікала із оголошенням конкурсного добору, ми оголосили акцію на підтримку В’ячеслава Ускова, у якій взяли участь кілька сотень небайдужих білоцерківців. Допомагала саксаганцям і ГО «Біла Церква Разом» на чолі з її головою Миколою Бабенком. Як справжні друзі члени організації підтримували акторів театру та його керівника під час акцій протесту і конкурсного добору.
І звичайно, потрібно відзначити внесок білоцерківців – справжніх шанувальників мистецтва, які горою стояли за свій улюблений колектив, були поруч у часи скрути, а у найскладніші моменти навіть підгодовували акторів.
Можна ще багато згадувати про ті нелегкі для колективу театру часи… Проте наразі хочеться ще раз констатувати приємний факт – від 12 червня згідно із розпорядженням голови Київської обласної ради Миколи Стариченка В’ячеслав Усков призначений в.о. генерального директора театру ім. П.Саксаганського!
Віриться, що вже незабаром колектив театру чекають нові успіхи та перемоги. А ми як і завжди поділимося із нашими читачами театральними досягненнями, а за потреби – знову станемо на захист саксаганців!
У наступному номері «Тиждень» в інтерв’ю з В’ячеславом Усковим читайте про нинішнє становище у театрі та плани в.о. генерального директора на майбутнє.

Денис Богуш, директор ТРК «Крокус»

Я дуже радий, що драматична історія із життя театру ім. Саксаганського завершилася хепіендом. Те, що впродовж трьох років відбувалося навколо театру, мене глибоко вразило. Повірте, у силу моєї професії мені досить добре відомий світ мистецтва, і познайомившись із саксаганцями, я дійсно був у захопленні від їхньої майстерності. Мені було незрозуміло, як у когось взагалі могла піднятися рука на прекрасне.
Радий, що ми також зробили свій внесок у спільну перемогу. Впевнений, що тепер окремі чиновники зрозуміють, що не все у цьому житті можна продати і купити, не все вимірюється винятково грошима. Адже життя коротке, а мистецтво вічне!