«Win Win Show» – прем’єра на телеканалі «Крокус»

18 січня вперше на телеканалі «Крокус» стартує реаліті-шоу про бізнес – «Win Win Show». 9 учасників – підприємців-початківців, жорсткі правила гри, реальні кейси, а також справжня боротьба за головний приз – smart money на власну справу особисто від автора проєкту – підприємця та засновника UFuture Василя Хмельницького.

                                                                                                                                                                             Лада ЗАВІРУХА
На шоу доведуть, що долю бізнесу вирішує не стартовий капітал, а базові знання, драйв і здатність постійно вдосконалюватися і шукати win-win. А також обіцяють – кожен, хто стежитиме за шоу, отримає свій win – менторство від Василя Хмельницького та його співведучих CEO Unit.Holdings Костянтина Євтушенка і кофаундера Unit School of Business Влада Ноздрачова.

Засновник компанії UFuture Василь Хмельницький став автором нового проєкту – реаліті-шоу про бізнес «Win Win Show», яке стартувало на YouTube. Проте нещодавно телеканал «Крокус» отримав ексклюзивні авторські права на показ усіх 10 серій. І це дійсно варто побачити!
У шоу беруть участь 9 підприємців-початківців. Впродовж двох з половиною місяців першого сезону вони будуть виконувати завдання, пов’язані з управлінням, маркетингом та іншими сферами бізнесу. Переможець отримає smart money, або «розумні гроші» – інвестиції та менторську підтримку.
У партнерському матеріалі з UFuture Василь Хмельницький розповів MC Today, в які проєкти він готовий вкладати гроші, яких помилок найчастіше припускаються підприємці та навіщо йому реаліті-шоу про бізнес.

Яка найпоширеніша помилка початківців?
За словами Василя Хмельницького, до нього часто звертаються люди, які вже займаються бізнесом, часто вони кажуть: «У нас обіг 100 тис. доларів, із них витрати – 80 тис., а прибуток – 48 тис. доларів».
– Проте так не може бути. Тобто ці хлопці вже виробляють і продають продукцію, проте не вміють рахувати власні гроші. Якщо людина починає бізнес, їй потрібно знати свій ринок, конкурентів, маркетинг, технічну частину і обов’язково бухгалтерію.
Деякі учасники кастингу «Win Win Show» говорили: «Дайте нам кошти, і ми самі побудуємо бізнес». А коли ми запитували, як саме вони це будуть робити, з’ясовувалося, що вони не розбираються майже ні в чому. Добре, що багато хто готовий ризикнути та розпочати власну справу, проте успіх – це, перш за все, знання.
Найпоширеніша помилка підприємців-початківців – вони не хочуть вчитися. Вони хочуть відразу заробити багато грошей, але так не буває, – запевняє Василь Хмельницький.

У кого інвестувати?
– Я готовий вкладати гроші і в людей, і в проєкти. Ідеальний варіант, коли приходить крута людина з крутою ідеєю. Проте таке трапляється нечасто. Такі підприємці і самі справляються – ми їм не потрібні.
Зазвичай приходять люди, у яких щось не складається. Вони не можуть взяти кредит у банку, знайти партнера або ринок збуту. Тут ми можемо допомогти. Ми даємо не так багато, до 100 тис. доларів. Якщо підприємцю потрібно більше, ми даємо кредит під 7% річних.
Ми можемо підтримати наполегливу, креативну, відповідальну людину, яка навчається. Якщо у неї крута ідея, ми точно дамо інвестиції. Якщо ідея слабка, ми все одно її підтримаємо. А якщо у людини крута ідея, але сама вона слабка – нам не по дорозі. Спочатку людина, потім ідея, – говорить засновник UFuture.
За словами В’ячеслава Хмельницького, найбільше його цікавить виробництво, якого немає в Україні і на яке є попит. Воно дає можливість створювати робочі місця в Україні, а продукцію продавати по всьому світу.
– Це може бути будь-яке виробництво, не заборонене законом. Рік тому до мене звернулися хлопці, які хотіли відкрити в Україні виробництво малярних валиків. Такого у нас ще не було. Так, це маленький бізнес, але це цікаво. Я їх підтримав, і це виробництво вже розпочало роботу, – розповів підприємець.

Навіщо потрібно шоу про бізнес?
Світом рухають представники малого і середнього бізнесу. Саме вони створюють багато нових робочих місць. Великий бізнес впроваджує технології та роботів, щоб скорочувати робочі місця.
– Зараз Україні потрібно на 10-20 тисяч більше підприємців. Ми хочемо зробити підприємництво модною темою, підштовхувати людей до того, щоб вони відкривали власну справу. Тому ми запустили «Win Win Show». Його основна ідея – підтримка невеликих виробництв. Ми хочемо на реальних кейсах показати, яких помилок припускаються підприємці і як з ними справлятися.
Ми відібрали 9 підприємців. За віком не обмежували: у нас учасники від 16-ти до 60 років. Головним критерієм було маленьке цікаве виробництво. Хтось випускає йогурти, а хтось оправи для окулярів із кавової макухи.
Усі ці підприємці хочуть вирішити якусь проблему: масштабувати бізнес, вийти на нові ринки і так далі. Їм не вистачає коштів, знань, партнерів. Ми готові їм допомогти. Крім мене в шоу ще два наставники – CEO Unit.Holdings Костянтин Євтушенко і співзасновник Unit School of Business Влад Ноздрачов.
Учасники виконують різні завдання. Той, хто впорався гірше всіх, вибуває. Переможець отримає «розумні гроші». Ми інвестуємо в його виробництво і будемо супроводжувати бізнес. Фінансовий директор UNIT.City допомагатиме з балансом, співзасновник Unit School of Business – з маркетингом. Я також буду консультувати переможця.
Крім того, всім учасникам, які вилетіли, я залишив свій номер телефону. Вони можуть зателефонувати мені в будь-який час один раз, і я їм точно допоможу, навіть якщо це стосується особистого питання. Також усім учасникам ми даємо знижку на навчання в Unit School of Business, – продовжив розповідь Василь Хмельницький.

Чому був обраний такий формат?
Усі підприємці протягом шоу виконують завдання. Наприклад, першим було таке: взяти 1000 гривень і максимально їх примножити за один день.
– Про такий кейс я дізнався в Стенфорді. Один із викладачів дав студентам завдання – примножити 5 доларів. На виконання був один день, на наступний день у кожного було 3 хвилини на доповідь. Переміг хлопець, який продав ці 3 хвилини часу за 3 тис. доларів одній компанії. Її представники виступили замість нього та прорекламували себе перед студентами Стенфорда, а сам хлопець отримав залік, – підсумував Василь Хмельницький.
В одному із випусків учасники «Win Win Show» повинні були зробити круту рекламу своїм конкурентам. Так, усі завдання прокачують креатив і нестандартне мислення.
– Мене вже завалили запитаннями: «Навіщо Хмельницькому шоу?»
Усе просто. Світ змінюється. Шоу – це пізнавально та захоплююче. Якщо ми простою мовою з жартами пояснимо основи бізнесу, від цього буде більше користі, ніж, якщо ми посадимо тітку в окулярах, яка розповідатиме про макроекономічні показники.
Ми рухаємося в ногу з часом, пробуємо різні формати. Для нас це теж виклик. Якщо глядачам буде цікаво, будемо знімати нові сезони. А якщо шоу не «зайде», значить, придумаємо щось інше.
«Win Win Show» – це соціальний проєкт, монетизувати його ми поки не плануємо, – запевнив засновник UFuture.

Працювати до Гейтса безкоштовно?
– Усім учасникам я поставив запитання: «Якби я запропонував вам роботу, то скільки б ви хотіли отримувати?». Шестеро відповіли, що готові прийти на 10 тис. доларів на місяць.
Це мене дуже здивувало. Коли я наймаю топ-менеджерів, навіть якщо людина закінчила Гарвард і має 3 роки досвіду, я пропоную їй 5-6 тис. доларів на місяць. Учасники шоу за знаннями не пройшли б навіть першу співбесіду, але впевнені, що коштують 10 тис. доларів.
Я чекав, що хтось із них скаже: «Василю Івановичу, готовий прийти безкоштовно, але дозвольте мені, будь ласка, 20% часу все-таки супроводжувати свій бізнес». І я, напевно, когось би навіть взяв.
Якби Білл Гейтс запросив мене на роботу, то я готовий був би перший час працювати безкоштовно, тому що для мене важливо отримати його досвід. Так, я б обговорив термін безкоштовної роботи і підписав би контракт. Проте я готовий за знання платити своїм часом, – запевнив підприємець.

Заклик до великого бізнесу. У чому він полягає?
– Люди не думають на перспективу. Вони хочуть отримати у мене 10 тис. доларів, ще 20 тис. позичити і відразу купити машину. А я вчу, якщо ти отримав 10 тис. доларів, вклади їх у бізнес, щоб примножити. І коли заробиш мільйон, дістанеш з бізнесу 30 тис. доларів і купиш машину. Вселяю їм думку, що успіх прийде, але не відразу: підприємництво – це довго.
Я вірю, що на правильному шляху. На початку листопада у нас на Київському міжнародному економічному форумі виступав засновник і колишній гендиректор Alibaba Group Джек Ма. Він на два роки старший за мене. Його основна місія зараз – не заробляти гроші, а ділитися знаннями.
Тому я рекомендую великому бізнесу вилазити зі своїх «мерседесів», сідати на велосипед і їхати в UNIT.City ділитися досвідом. А підприємцям-початківцям – дослухатися.


Василь Хмельницький, підприємець, засновник UFuture
Якщо ви прагнете досягти успіху та уникнути поширених помилок – навчайтеся на чужому досвіді. Моя філософія така: справжніх зрушень в економіці може досягти лише малий і середній бізнес. Тому я хочу зробити підприємництво модним в Україні.
Завдання великого бізнесу і моє особисто у цьому процесі – передавати досвід і підтримувати ресурсом.
Я вже майже поміняв своє крісло у затишному офісі на знімальний майданчик. І знаєте що? Це круто. Ми з Костянтином Євтушенком і Владом Ноздрачовим провели багато часу з молодими українськими підприємцями. Вони, на мою думку, справжні герої країни, що створюють її успіх. Проте для великого успіху їм не вистачає знань і досвіду. Ми даємо їх.
Окрім того, «Win Win Show» – це бізнес-реаліті, що дозволяє заробити справжні гроші та надихає розпочати власну справу!
Коли ми починали цю пригоду, я навіть уявити не міг, що мені буде так цікаво. Адже спершу я сумнівався, чи варто витрачати час на шоу. Але це моя відповідь на всі ваші чисельні запити щодо наставництва у бізнесі.


Костянтин Євтушенко, CEO Unit.Holdings
Ми обираємо перспективних підприємців для того, щоб на їхньому прикладі показати, як збудувати великий бізнес.

 

 

 

 


Влад Ноздрачов, кофаундер Unit School of Business
Ми даємо учасникам складні, іноді божевільні завдання в сфері керування та маркетингу.