Як «профукується» майно громади

У Білій Церкві комунальне майно для міської влади, схоже, не має цінності. Депутати міськради звертали на це увагу мера неодноразово, а на 84 сесії фактично вибухнув скандал. Адже з’ясувалося, що бюджетним коштом розробляють плани зонування для приватних забудовників, будівлю школи №10 продали за безцінь, а такі гіганти соцкультпобуту як ПК «Росава», поліклініка шинників, стадіон взагалі рішенням суду відійшли у приватні руки. 

Людмила ПОЛЯХ

Наприкінці розгляду земельних питань на 84 сесії, коли депутати відпрацювали понад 4 години, розглядалося питання про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою  щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) ТОВ «АЛЬТЕРА ВІТА». Міський голова Геннадій Дикий ніяк не коментував це питання. І так би тишком-нишком воно й пройшло. Проте привернув увагу колег Геннадій Джегур, який зазначив, що йдеться про земельну ділянку під ПК «Росава» та довкола нього. Відтак депутати не підтримали таке рішення. Адже міський голова жодного разу не звітував перед ними про те, чим закінчилися суди щодо повернення у комунальну власність ПК «Росава». А тут уже й земля пішла «в хід». 
Нагадаємо, 28 березня 2019 року за 14,9 млн грн без ПДВ весь майновий комплекс ВАТ «Росава» було куплено приватною компанією. Кредитори ВАТ «Росава» вирішили продати майно банкрута ще у листопаді 2018 року. До цього майна, окрім невеликих об’єктів нерухомості, автотранспорту та іншої техніки, належали і медична частина колишнього шинного заводу, і будинок культури «Росава», і зал боксу по вул. Митрофанова, і стадіон за будинком культури. Спершу ціна майнового комплексу становила 36,6 млн грн. Оскільки на перший аукціон ніхто не прийшов, то вартість майна знизили на 50%  – до 14,9 млн грн. 
Депутати просили міського голову взяти участь в  аукціоні та викупити майно. Проте Геннадій Дикий тоді запевняв, що це і так комунальне майно і немає сенсу його купувати. Натомість вирішив, що доведе це через суд. І от на 84 сесії з’ясувалося, що всі суди міська влада програла. «Якщо мова йде про будинок культури «Росава» та санітарну частину, то на сьогодні вже ніяких судів немає. Верховний суд України підтвердив те, що дане майно не може бути віднесене до об’єктів комунальної інфраструктури, а є приватною власністю. Як відомо, ВАТ «Росава» продало це майно з торгів», – прозвітував Сергій Швець, начальник юридичного управління БМР. 
Депутати не стримували себе у словах та емоціях. «Тобто, я перепрошую, ми сидимо тут, як віслюки! Скільки треба було вкласти праці, а тепер на 200-тисячне місто немає будинку культури! Геннадій Анатолійович казав, як ми можемо брати участь в  аукціоні, якщо це наша частка. А тепер ми його «прохлопали». І не ми прохлопали, а Геннадій Анатолійович!», – заявив депутат Сергій Беркут. 
Депутат Ігор Гейло попросив мера підготувати на наступну сесію доповідь, куди тепер переселиться зал боксу по вул. Митрофанова, який проданий вкупі з іншим майном. Адже на мікрорайоні мешкає 70 тис. населення, стадіон занедбали, зал боксу втратили. 
«Міський голова не контролює», «міський голова не бере участь». Дивно чути такі слова від вас, Геннадію Анатолійовичу. Ви у місті відповідаєте за все», – нагадав меру депутат Олександр Ореховський.
Також на цій сесії з’ясувалося, що комунальне майно, якщо не втрачається через суд, то продається за безцінь. 
Геннадій Дикий зауважив, що все це маніпуляції. Продали буцімто приміщення, а не землю. А судилися правильно. «Як би це виглядало, що ми своє майно другий раз купували», – обурювався мер. Напевно, у дечому має рацію. Адже такі дії з комунальним майном, які призвели до втрати будинку культури, поліклініки, спортивного залу, стадіону, школи інакше, як маніпуляції й не назвеш. 

На 85 сесії начальник юридичного управління та управління коммайна та концесії БМР мали доповісти про судові процеси та продаж майна, але так і не прийшли. «Вони ж мали доповісти, як ми «профукали» ПК «Росава», – нагадав депутат  Анатолій Гончар. З’ясувалося, що доповідь перенесли на наступну сесію. 


Володимир Бабенко, депутат БМР
У нас є приклади, коли об’єкти соціальної інфраструктури передали в комунальну власність Київської обласної ради. Майно занедбане, але наше. А тут все втрачено. Мені залишається лише навести цитату Віктора Януковича: «Меня кинули, как лоха».

Дмитро Мазуревич, депутат БМР
Аналізував продаж 10 школи. З’ясувалося, коли виставили школу на аукціон, то вже розроблявся план зонування під житловий комплекс площею 8000 кв. м. За план зонування заплатила міська рада, тоді як забудовники такі плани роблять власним коштом. Ціна земельної ділянки 70 тис. дол. Розділіть на 2000 кв. і отримає 35 дол. за кв. Такої ціни немає навіть у селі! Середня ціна кв. м по Україні 14 тис. грн. Якщо помножити на 8000 кв. м, то це мала би бути ціна 112 млн грн (натомість міська влада виручила від продажу всього 1,75 млн грн – прим. ред). Цікаво ми працюємо: 11 га віддали майже за безцінь.