Young Business Club у Білій Церкві

Молоді підприємці, учасники Young Business Club відвідали Білу Церкву, щоб ознайомитися зокрема з роботою Індустріального парку «Біла Церква». Тут вони дізналися про особливості функціонування парку, додаткові можливості, які він відкриває для своїх резидентів у вигляді комплексних рішень для організації виробництва.

Лада ЗАВІРУХА

 

Як зазначалося в публікаціях «Тиждень», Індустріальний парк «Біла Церква» належить до проєктів UFuture, основна його мета – розвиток сучасного промислового виробництва в Україні. Загальна територія парку, який має дві ділянки, становить понад 70 га. Ключова відмінність – його орієнтація на створення екосистеми та кластерів (виробничих, логістичних тощо). Цінність такого підходу для клієнтів полягає у налагодженні ланцюгів постачання, зниженні виробничих витрат і доступності сировинної бази.

Про такі та інші особливості молодим підприємцям розповів генеральний директор Індустріального парку «Біла Церква» Володимир Хмурич.

– Моя мета на сьогодні – розказати вам, чим займається парк, як він розвивається наразі та чому виникла ідея його створення саме в Білій Церкві, – наголосив Володимир Хмурич, звертаючись до молодих людей, – і найважливіше – спонукати вас зайнятися виробництвом, – додав генеральний директор.


В Індустріальному парку «Біла Церква» зібралася команда людей, які люблять виробництво, певний час самі працювали в такій галузі, знають усі тонкощі праці і хочуть, щоб виробництво в Україні розвивалося.

Наша місія – створювати інфраструктуру для успішного функціонування бізнесу та допомагати розвитку промисловості в Україні.


За словами генерального директора, часто підприємці-початківці, та й не лише, стикаються з величезною кількістю проблем, і мета роботи індустріального парку – вирішити їх уже на старті.

– Наш парк надає резидентам якісні послуги та полегшує входження у виробничий бізнес. Це промислова земля з підведеними інженерними мережами, з можливістю будівництва сучасних промислових будівель «під ключ» або здачі таких будівель у довгострокову оренду.

Земельні ділянки, на яких розташований індустріальний парк, належать нашій компанії. Це дає можливість інвесторам придбати земельну ділянку необхідної площі без будь-яких погоджень з органами влади – дуже оперативно і без ризиків. Також є можливість не сплачувати пайовий внесок. Пільга символічна, оскільки більшість місцевих адміністрацій з метою залучення інвесторів у регіон уже встановлюють розмір пайового внеску на мінімальному рівні.

Нашим резидентам ми також пропонуємо будівельні послуги, тобто можемо не просто надати землю з комунікаціями, а й побудувати будь-який промисловий об’єкт «під ключ».

Отже, – резюмував Володимир Хмурич, – ми будуємо екосистему, адже ми знайшли хороше місце, підвели всі інженерні комунікації, маємо побудовані промислові приміщення чи можемо на прохання резидента побудувати необхідні йому – ми селективно підходимо до потенційних резидентів. І саме в цьому додана вартість індустріального парку.

Окрім того, компанії, які стали нашими клієнтами, отримують доступ до партнерської мережі UFuture, повну підтримку і спектр послуг з нашого боку – допомогу в пошуку персоналу, а також в організації ланцюжка постачання, фінансування, ощадливого виробництва. Так, у співпраці з «Лін Інститут Україна» ми надаємо консалтингові послуги з оптимізації виробничих процесів.

Також ми співпрацюємо з промисловим акселератором, що надає підтримку малому і середньому бізнесу, який хоче реалізувати проєкти в промисловості. У певних випадках, коли ми бачимо інвестиційну привабливість проєкту, можемо розглядати варіант співфінансування, – наголосив Володимир Хмурич.

Також він повідомив, що наразі Індустріальний парк «Біла Церква» працює з 7 резидентами. Серед них перший український виробник сучасних електроустановчих систем Plank Electrotechnic, логістичний комплекс зі зберігання та переробки зернових ТОВ «ВОЛИЦЯ-АГРО», завод з виготовлення композиту «Армастар», офісний і виробничо-складський комплекс UNISET і компанія «Нова пошта», яка будує наразі логістичне автоматизоване депо кур’єрської доставки вантажів.

Розказав Володимир Хмурич і про основні причини розміщення Індустріального парку «Біла Церква» у безпосередній близькості до міста.

– Я впевнений, що для промислового розвитку Біла Церква – ідеальне місце. Воно стало промисловим містом ще за часів СРСР, а тому тут залишилася розгалужена інфраструктура, кваліфіковані спеціалісти, які виховані у сім’ях, що мають потужну виробничу культуру. І це суперважливий критерій для виробництва, адже хороший спеціаліст сьогодні на вагу золота.

І в цьому плані Біла Церква дуже приваблива, я вважаю, навіть недооцінена ринком та інвесторами. Також не варто забувати, що це найбільше місто у Київській області, яке має поруч величезний ринок збуту. І це також мегаважливо.

Вигідне і місце розташування індустріального парку – біля траси «Київ-Одеса», на околиці міста, в результаті отримуємо зручну логістику. Для будь-якого підприємця це дуже вигідна пропозиція, – резюмував Володимир Хмурич.


Наразі багато білоцерківців їдуть працювати в Київ і за кордон, а ми створюємо в індустріальному парку «Біла Церква» виробничий кластер. А це відповідно, нові робочі місця тут, у Білій Церкві. Окрім того, створюючи інфраструктуру для бізнесу, ми даємо йому можливості в остаточному результаті попрацювати задля поліпшення умов життя жителів регіону. Для них будуть створювати певні блага, оскільки розвиватиметься бізнес, а значить, працівники отримуватимуть високі заробітні плати, зростуть надходження до бюджету, відповідно, можна вкладати більше коштів у розвиток регіону. У цьому і полягає головне завдання індустріального парку. І саме на це робиться ставка.


Також генеральний директор Індустріального парку «Біла Церква» Володимир Хмурич пояснив, у чому, на його думку, переваги створення парку саме в Україні.

– По-перше, наша країна підписала угоду про зону вільної торгівлі між Україною і ЄС, яка набула чинності з 1 січня 2016 року. Це широкомасштабна за змістом торговельна угода, яка спрямована на зменшення та скасування тарифів, які застосовуються сторонами щодо товарів, лібералізацію доступу до ринку послуг, а також на приведення українських правил і регламентів, які стосуються бізнесу, у відповідність правилам і регламентам ЄС з метою забезпечення вільного руху товарів і послуг між двома сторонами та взаємного недискримінаційного ставлення до компаній, товарів і послуг на території України та ЄС.

По-друге, до нашої країни все частіше звертаються тому, що тут багато висококваліфікованих спеціалістів, проте витрати на виробництво нижчі, ніж, скажімо, в Китаї. Достатньо низька і вартість виробництва з огляду на досить дешеву робочу силу. Окрім того, Україна перебуває між Європою і Азією, тому звідси можна побудувати логістику у будь-яких напрямках. Те саме, але в мікроекономічних масштабах, буде справедливо і для індустріального парку «Біла Церква», – зазначив Володимир Хмурич.

Насамкінець зустрічі Володимир Хмурич відповів на запитання молодих підприємців, які стосувалися того, як відбувається пошук резидентів, за якою системою оподаткування працюють резиденти парку, чи мають пільги, які плани керівництва парку на найближчі декілька років.

Як зазначив генеральний директор індустріального парку, у зацікавленості молодих підприємців до парку він вбачає зокрема і потужний потенціал міста.

– Дуже важливо, що про парк, попри його досить «молодий» вік, знають. Значить, у нас і у міста хороше майбутнє, – ось таке оптимістичне завершення візиту учасників Young Business Club у Білу Церкву.


Володимир Хмурич, генеральний директор Індустріального парку «Біла Церква»

Близько 30 молодих підприємців, які є учасниками Young Business Club, відвідали Індустріальний парк «Біла Церква». Одних цікавить промисловість – і ми продемонстрували їм, як працює виробництво на території парку, які переваги отримують наші резиденти. Інших намагатимемося зацікавити, можливо, у них виникне бажання щось виробляти у майбутньому і також співпрацювати з нами. Тим більше, що індустріальний парк для того і існує, щоб забирати частину головного болю підприємця на себе, давати йому більше можливостей для роботи, і сьогодні ми переконували молодих підприємців, що навіть починати з нами не так страшно.


Роман, власник бізнесу з виготовлення та продажу спортивного інвентаря

Я отримав багато хороших порад, дуже доречних, тому що планую запускати нове виробництво. Такі візити загалом дуже надихають, тому що, коли бачиш як бізнесмени модернізують старі підприємства чи будують нові, це дає поштовх для того, щоб працювати далі, повірити у власні сили. Також це хороша можливість обмінятися досвідом, навчитися новому та, можливо, домовитися про співпрацю.