За межами міста чи здорового глузду?

У середу, 27 лютого, у мікрорайоні Гайок розпочалася вирубка дерев під будівництво дороги для майбутнього котеджного містечка. Білоцерківці забили тривогу, викликали поліцію, почали чергувати, аби не допустити подальшої вирубки. У суботу приїхав до мешканців і міський голова Геннадій Дикий, він пообіцяв людям, що буде судитися з Фурсівською сільською радою. Проте чомусь забув сказати, що Фурси вже тричі пропонували місту забрати у свої межі територію під Гайком, включно з тим лісом, де планується котеджне містечко. Тільки от білоцерківська влада від таких пропозицій чомусь постійно відмовляється.

Людмила ПОЛЯХ

«Коли я сюди прийшла, то побачила, що стоїть три машини – ЗІЛ, КамАЗ та маніпулятор. Пиляли і старі дерева, і цілком здорові. Ми викликали поліцію. Потім під’їхали ще легкові машини, номера яких ми сфотографували. Робітники надали слідчому документи і він нам заявив, що вирубка йде законно. Місцевим жителям ніхто жодних пояснень не надав. Слідчий нам не представився. Нам лише сказали, що це приватна земля, видана під забудову. Екологи і слідча група обстежили територію і сказали, що зрубано вже 67 дерев на суму майже 1 млн грн», – розповіла газеті «Тиждень» Тетяна, мешканка будинку Гайок, 185.

З’ясувалося, що 11 лютого 2019 року виконком Фурсівської сільської ради, розглянувши звернення Обслуговуючого кооперативу Дачно-будівельного кооперативу «Комфорт-Хаус», надав дозвіл Фурсівському житлово-комунальному підприємству на знесення дерев у кількості 830 штук в зоні влаштування доріг. Газета «Тиждень» звернулася за роз’ясненнями до голови Фурсівської ОТГ Миколи Фурсенка. «Земельна ділянка, яка йде під будівництво дороги – це землі загального користування, а оскільки вона в адміністративних межах Фурсівської сільради, відтак ми на виконкомі дали їм погодження на вирубку. Деревина піде на комунальні потреби Фурсівської сільської ради», – каже Микола Фурсенко. Він продемонстрував документи, що підтверджують, землі належать до адміністративних меж Фурсівської ОТГ.

«Міський голова Геннадій Дикий сказав неправду, коли заявив, що це землі Міноборони. Розпорядженням КМУ від 27.10.1999 р. №1135 місту був переданий цілісний майновий комплекс державного підприємства «Білоцерківський авіаційний ремонтний завод» разом з житловим фондом та інженерною інфраструктурою (злітно-посадкова смуга,  будівлі та споруди систем управління зльотом і посадкою та енергозабезпечення), літаки ІЛ-76 МД разом з технологічним обладнанням  для їх обслуговування. Як бачимо, про землю тут не йдеться. Рішенням Міністерства оборони України від 14.10.2005 року №11938/з земельна ділянка під БВАКом та житловим фондом передана до земель запасу Фурсівської сільради.

Підтвердженням того, що ці землі не передавали Білій Церкві було рішення виконкому Білоцерківської міської ради від 2010 року, де місто звертається до Фурсівської сільради з проханням передати земельну ділянку для створення «Міжнародного аеропорту «Юр'їв» із земель запасу Фурсівської сільської ради у розмірі 328 га. Ми тоді готові були виділити навіть більше – 420 га, але місто не пішло далі намірів створення аеропорту. То якби це була земля міста чи Міноборони, хіба б звертався до нас виконком БМР?», – каже Микола Фурсенко.

І далі наводить просто вбивчі факти про бездіяльність міської влади. «У 2006 році Фурсівська сільська рада ухвалила рішення про зміну меж Фурсівської сільської ради, згідно з яким земельні ділянки загальною площею 172 га відходили до меж міста Біла Церква. Ми звернулися до Білоцеркіської РДА, Білоцерківської райради та Київської облради про прийняття такого рішення. Це якраз туди входить мікрорайон Гайок, стадіон, ділянка, де зараз пиляють дерева. Проте міська влада Білої Церкви не приймає землі у такому вигляді, вони хочуть забрати землі разом із землями БВАКу», – каже голова Фурсівської ОТГ.

Ще одну спробу порозумітися з міською владою та передати землі під житловим фондом Гайка було здійснено фурсянами вже у 2017 році. Тоді був підписаний Геннадієм Диким та Миколою Фурсенком меморандум про співпрацю між територіальними громадами міста Біла Церква та села Фурси. Документ передбачав поміж іншого взаємодію зі встановлення адміністративної межі територіальних громад міста та села. Тільки от щось знову пішло не так. Замість перемовин міська влада Білої Церкви подала до суду і вже програла, за словами Миколи Фурсенка, чотири суди із земельних питань.

Всього цього б не сталося, якби міська влада Білої Церкви не полювала за журавлем в небі, тобто земельною ділянкою під авіаційним комплексом, а бодай на перших порах прийняла пропозицію Фурсівської сільради про передачу земель під будинками в Гайку та прилеглим лісом  до меж міста.