Зробіть щеплення від дифтерії та правця

29 липня Міністерство охорони здоров'я запустило в Україні кампанію з вакцинації від дифтерії та правця для дорослих людей.
                                                                                                                                                                Управління охорони здоров’я БМР
У м. Біла Церква вакцинацію від дифтерії та правця проводять в Міському центрі первинної медико-санітарної допомоги №1 (вул. І.Мазепи, 65) та Міському центрі первинної медико-санітарної допомоги №2 (вул. Шевченка, 69). Запаси вакцини АДП-м станом на 31.07.2019 року складають 4560 доз і за необхідності оперативно поповнюються. Процедура вакцинації здійснюється на безоплатній основі.
Бережіть власне здоров’я та здоров’я своїх дітей, своєчасно захищайтесь від небезпечних хвороб – дифтерії та правця!
Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Коли дифтерійна бактерія потрапляє у дихальну систему, вона виробляє токсин, який блокує синтез білка в клітинах, в результаті чого виникають тяжкі функціональні та структурні зміни, інколи несумісні з життям. Захворювання проявляється у вигляді ангіни, коли у горлі утворюються плівки, що можуть ускладнювати дихання та ковтання. Внаслідок дифтерії може виникнути блокування дихальних шляхів, інфекційно-токсичний шок, пошкодження серцевого м'яза (міокардит), ураження нервової системи, нефрозонефрит, легенева інфекція (дихальна недостатність або пневмонія).
Правець – це захворювання, що передається при контакті зі спорами бактерій Clostridium tetani, які живуть у ґрунті та кишковому тракті тварин. Можна інфікуватися правцем у разі потраплянні бруду у рану або поріз, внаслідок укусів тварин чи травмування гострими предметами, уламками деревини. Від людини до людини це захворювання не передається. Внаслідок правця може викникнути закупорка головної або однієї з дрібних гілок легеневої артерії  згустком крові, що потрапив з інших частин тіла через кровообіг (емболія легеневої артерії). Також може розвинутися пневмонія чи легенева інфекція. Правець може призвести до смерті.
Діти отримують щеплення в 2, 4, 6, 18 місяців, 6 років і 16 років, а дорослі –  кожні 10 років. Такий інтервал у дорослому віці зумовлений тим, що імунітет проти цих хвороб зберігається близько 10 років.
Тож першу планову ревакцинацію дорослих, які раніше були щеплені, проводять вакциною АДП-м у віці 26 років з подальшою плановою ревакцинацією АДП-м з мінімальним інтервалом 10 років від попереднього щеплення АДП-м.
Якщо ви в дитинстві не вакцинувалися або інформація про це відсутня, варто негайно отримати вакцинацію від цих небезпечних хвороб.
Алгоритм вакцинації від дифтерії і правця складається з трьох доз вакцини АДП-м: спочатку перша доза, через місяць – друга, через 6 місяців після другої – третя.