ГУМАНІТАРНА СФЕРА

З НОВИМ РОКОМ та РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ

Горизонтальні вкладки

МОЗ розробляє правила для роботи шкіл у новому навчальному році

Міністерство охорони здоров’я працює над рекомендаціями, за якими в умовах карантину можуть працювати школи у новому навчальному році. Серед варіантів, які зараз розглядаються, – температурний скринінг дітей і співробітників школи, а також антисептичні заклади у приміщенні. Фінальний список рекомендацій буде розроблений у співпраці з Міністерством освіти і науки уже найближчими тижнями.

Горизонтальні вкладки

28 червня – День Конституції України

«Є Конституція!» – такими були перші слова голови Верховної Ради Олександра Мороза після прийняття Основного Закону України. Сталося це близько 9-ї ранку 28 червня 1996 року. З того часу наша країна відзначає державне свято – День Конституції України, яке єдине серед інших закріплене в самій Конституції.

Лада ЗАВІРУХА

Горизонтальні вкладки

Учасникам пробного ЗНО почнуть повертати кошти з 1 липня

За повідомленням Урядового порталу, кошти, сплачені за пробне ЗНО у закладах освіти, повертатимуть учасникам тестування з 1 липня – на це виділено гроші з фонду боротьби з COVID-19. Відповідний порядок повернення коштів Уряд ухвалив 17 червня 2020 року.

Горизонтальні вкладки

Плановий процес ЗНО-2020 стартує 25 червня

На позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив про те, що наразі немає підстав для скасування чи перенесення зовнішнього незалежного оцінювання.

Горизонтальні вкладки

Я теж маю право!

Щорічно, з 1 червня 1998 року в Україні відзначають День захисту дітей. Свято, звичайно, для дітей, проте воно покликане нагадати дорослим, що згідно із Декларацією прав дитини, яка була ухвалена майже 20 років тому, діти мають рівні права у сфері виховання, освіти, соціального забезпечення, фізичного та духовного розвитку незалежно від кольору шкіри, національної належності, громадського походження, майнового стану тощо. Також Декларація закликає батьків, громадські організації, уряди визнати права дітей і сприяти їх здійсненню.

Горизонтальні вкладки

Затверджено графік ЗНО-2020: основна сесія відбудеться 25 червня – 17 липня, результати оголосять до 29 липня

Міністерство освіти і науки затвердило оновлений графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році. Відповідні зміни до календарного плану підготовки та проведення ЗНО оприлюднено на сайті МОН.

Горизонтальні вкладки

Карантинний діалог про…

Якщо не можеш змінити ситуацію – зміни своє ставлення до неї. Цей загальновідомий вислів сьогодні актуальний, як ніколи. Наприклад, ми не в силах вплинути на тривалість карантину, проте можемо наповнити цей вимушений відпочинок корисними речами.

Саме про це і багато іншого журналіст «Тижня» говорив із білоцерківським легкоатлетом – майстром спорту міжнародного класу з легкої атлетики, переможцем Всесвітньої універсіади 2015 року (м. Гуанчжоу, Південна Корея), учасником двох Олімпійських ігор, нині директором стадіону «Трудові резерви» Назаром Коваленком.

Горизонтальні вкладки

Віртуальні знання

Після весняних канікул вчителі та учні всієї України взялися за онлайн-навчання. І хоча досвіду на цій терені не так багато, але кожна школа вже виробила свої технічні засоби. Проте, як навчають білоцерківські вчителі та як оцінюють такі методи освіти учні та їх батьки, читайте в газеті «Тиждень».

Горизонтальні вкладки

Пам’ять у занепаді

У 1983 році Центр культурної спадщини ЮНЕСКО оголосив 18 квітня Міжнародним днем пам’яток і визначних місць. Завдання цього свята – ще раз нагадати світовому суспільству про різноманіття культурної спадщини, створеної зусиллями багатьох народів за всю історію людства, та про її вразливість і необхідність збереження для майбутніх поколінь. Тому в цьому матеріалі ми також нагадаємо білоцерківцям про те, які пам’ятки архітектури знаходяться у нашому місті та чому вони в такому занедбаному стані.

Горизонтальні вкладки